Bowlingové ligy finišujú. Školskú ligu vyhrali Matejovčania

Tohoročná Školská liga v bowlingu je minulosťou. V poslednom kole svoju suverenitu potvrdilo družstvo ZŠ Matejovce.

Ilustračný obrázok k článku Bowlingové ligy finišujú. Školskú ligu vyhrali Matejovčania

Posledného kola sa zúčastnili všetky družstvá. Víťazom sa stalo družstvo ZŠ Poprad – Matejovce, ktoré získalo 10 bodov. Zápas s najvyšším rozdielom 190 bodov sa odohral medzi družstvami SSOŠ Veľká 488 : 198 Gym.Domin­.Tatarku. Zápas s najnižším rozdielom 0 bodov sa odohral medzi družstvami ZŠ Poprad – Matejovce 368 : 368 SSOŠ Veľká. Najvyšší výkon družstva dosiahlo družstvo ZŠ Poprad-Matejovce 488 bodov a najnižší výkon dosiahlo družstvo Gymnázia Dominika Tatarku 211 bodov.

V jednotlivcoch najvyšší výkon jednotlivca 197 bodov dosiahol Handl Tomáš z družstva ZŠ Poprad – Matejovce srdečne blahoželáme, najnižší výkon jednotlivca 47 bodov dosiahla Luptáková Alexandra z družstva ZŠ a MŠ Dostojevského. Víťazom kola a najvyšší priemer 152,40 dosiahol Handl Tomáš z družstva ZŠ Poprad – Matejovce.

Suverénni Matejovčania

Na záver bolo slávnostné vyhodnotenie celého ročníka Školskej ligy a odovzdávanie cien všetkým družstvám. Družstvá na prvom až treťom mieste bolo ocenené medajlami a pohárom štvrté až šieste miesto bolo ocenené diplomami. Zároveň bol vyhodnotený najlepší jednotlivec peknou soškou hráča bowlingu. Organizátor vyhodnotil aj tri najvernejšie dievčatá z družstva Gymnázium DominikaTatarku, ktoré celý turnaj odohrali v trojici a nevynechali ani jeden zápas. Ligu suverénnym spôsobom vyhralo družstvo ZŠ Poprad-Matejovce získalo 113 bodov a stratilo len 7 bodov za celý ročník. Zároveň bol vyhodnotený najlepší jenotlivec ,ktorým sa stal Handl Tomáš z družstva ZŠ Poprad – Matejovce. Podával vyrovnané výkony celú sezónu a dosiahol priemer za celý rok 133,92 bodov.

Pozvánka pre ďalšie školy

Turnaj bol zaujímavý a hlavne deti to brali ako zábavu. Splnil svoj účel, lebo sme deti dostali od počítačov, tabletov a dali im možnosť pohybu trochu iným spôsobom ako sú bežné atletické a loptové športy. Zároveň chceme vyzvať aj ostatné školy aby sa pripojili k týmto školám a v budúcom ročníku 2013/2014 rozšírili naše rady a prispeli k šíreniu tohto krásneho športu v našom meste.

Bowling Tour mesta Poprad

2.kolo Jarnej časti turnaja Bowling Tour mesta Poprad sa odohralo v jednej runde. Zúčastnilo sa ho 16 hráčov, do semifinále postupovalo 10 hráčov. V kvalifikácii sa najviac darilo Petrasovi Jánovi ktorý vyhral kvalifikáciu s priemerom 232 a takisto si v semifinále udržal prvé miesto. Vo finále Petras Janko opäť podľahol hre Vladimíra Pavlikovského, ktorý výkonom 227 bodov aj v 2.kole Jarnej časti získal prvé miesto s celkovým priemerom 211,09. Na druhom mieste skončil Petras Ján s priemerom 219,50 a tretí skončil Paločko Anton s priemerom 188,20 bodu. Najvyšší náhod dosiahol Petras Ján, ktorý v celkovo druhej hre zhodil 268 kolkov.

14. kolo Firemnej ligy skupina C – II. liga

Kolo sa odohralo nekompletne pretože zase chýbalo družstvo Lunys Team. Na prvom mieste sa umiestnilo družstvo Expoteam so ziskom 10 bodov, vďaka najviac zhodeným kolkom, pretože ďalšie tri družstvá Ekoclim, Scame a Pneu Trading získali rovnaký počet bodov 10 ako víťazné družstvo. Z toho vidieť, že liga sa blíži k záveru a družstvá nedávajú body len tak ľahko.

Zápas s najvyšším rozdielom 191 bodov sa odohral medzi družstvami Zelenáči 303 : 494 Expoteam. Zápas s najnižším rozdielom 7 bodov sa odohral medzi družstvami Zelenáči 375 : 368 Slovanet. Najvyšší výkon družstva dosiahlo družstvo SExpoteam 506 bodov a najnižší výkon družstvo Zelenáči 303 bodov. Najvyšší priemer dosiahlo družstvo Expoteam 467 bodov na zápas.

V jednotlivcoch najvyšší výkon jednotlivca 207 bodov dosiahol Kosek Igor z družstva SPneu trading srdečne blahoželáme, najnižší výkon jednotlivca 75 bodov dosiahol Barilla Tomáš z družstva Zelenáči. Víťazom kola sa stal a najvyšší priemer 186,00 dosiahol Varga Vladimír z družstva Ekoclim.

14. kolo Firemnej ligy skupina D – III. liga

Kola sa zúčastnilo všetkých 7 družstiev. Na prvom mieste sa umiestnilo družstvo Whirpool ktoré získalo 10 bodov. Zápolenia tohto kola boli veľmi napínavé a zaujímavé. Zápas s najvyšším rozdielom 118 bodov sa odohral medzi družstvami Whirpool 483 : 365 karbon, s najnižším rozdielom 0 bodov skončili hneď dva zápasy medzi družstvami BMT 439 : 439 Whirpool a Spolbyt 492 : 492 Whirpool. Najvyšší výkon družstva dosiahlo družstvo Bapomed 507 bodov. Najnižší zase dosiahlo družstvo TV – Poprad 319 bodov. Najvyšší priemer na jednu hru dosiahlo družstvo Whirpool 460 bodov.

V jednotlivcoch najvyšší výkon jednotlivca 216 bodov dosiahol Olečko Jaroslav z družstva Spolbyt. Najnižší výkon jednotlivca 81 bodov dosiahol Hruda Daniel z družstva Karbon. Víťazom kola a najvyšší priemer 173,33 bodov dosiahol Olečko Jaroslav z družstva Spolbyt. Družstvo BMT posledný zápas vynechalo a ponáhľalo sa preč aj za cenu kontumačného výsledku, no napriek tomu sa drží na medajlovej pozícií.