Ďalšie body ostali doma. Rozhodol o tom Balán strelou do vinkla

Popradu pomohla k výhre nad Duklou fantastická prvá tretina. Nebyť štvorgólového náskoku, tešiť z výhry sa mohli Trenčania.

Ilustračný obrázok k článku Ďalšie body ostali doma. Rozhodol o tom Balán strelou do vinkla

Kanonáda domácich vyústila už po trinástich minútach v priepastné štvorgólové vedenie. Skóre otvoril po dravom prieniku Balána Vandas v 5. min. O niečo neskôr v presilovke vystrelil Hvila a Suchého teč sa ocitol v sieti. Tretí puk lovil Nagy po strele Kovačeviča a v bránke ho vystriedal Kristín. Dukle ale nepomohol ani time-out, krátko po ňom zabudli hostia na Takáča, Kristín toho veľa nevidel a domáci viedli 4:0. Trenčín bol zrelý na „uterák“ a na prestávku čakal ako na vykúpenie.

Hneď na začiatku prostredného dejstva Jabrocký namiesto piateho gólu trafil žrď. Potom sa k slovu konečne dostali aj Trenčania. Zlepšili pohyb, začali kombinovať a dokázali stav korigovať. Najskôr pekne mierenou strelou znížil Lelkeš a vzápätí Sidora prekonal aj Klíma a bolo 4:2. Poprad musel opäť zapnúť na vyššie obrátky, no Kristín šance domácich zmaril a Marosz po nevinnej strele dal kontaktný gól – 4:3. Opäť museli tréneri reagovať na chaos v hre oddychovým časom, tentoraz však tí popradskí.

V tretej tretine už gólov ubudlo, oba tímy si dávali väčší pozor. Trenčín síce potreboval vyrovnať, no šance sa skôr rodili na opačnej strane. V dobrej pozícii neprestrelil Kristína Takáč, Balán zas váhal s koncovkou. Poprad mal viac z hry, no svoje vedenie si piatym gólom nepoistil a v oslabení tri minúty pred treťou sirénou inkasoval z hokejky Habšudu. Všetko však v predposlednej minúte rozuzlil Balán, ktorý vymietol Kristínovi „vinkel“ a rozhodol o najtesnejšom víťazstve Popradu.

HK Poprad – Dukla Trenčín 5:4 (4:0, 0:3, 1:1)
Góly: 5. Vandas, 8. Suchý, 12. Kovačevič, 14. Takáč, 59. Balán – 27. Lelkeš, 29. Klíma, 35. Marosz, 58. Otčenáš. Rozhodovali: J. Konc – Bogdaň, M. Korba, vylúčení: 2:2, presilovky 2:0, oslabenia 0:0, 1324 divákov