Peter Handzuš Iné športy

Favoriti Zimnej ligy zaváhali. Ďalší dvaja brankári vychytali nulu

V sobotu pokračovala Zimná liga 19. a 20. kolom. Najväčším prekvapením bolo zaváhanie jedného z ašpirantov na titul, družstva FC Sobota.

Ilustračný obrázok k článku Favoriti Zimnej ligy zaváhali. Ďalší dvaja brankári vychytali nulu

V prvom zápase nad FC Sobota zvíťazili chalani z Elron Teamu, ktorí podali bojovný výkon s dobrou taktickou hrou. Prerušili tak „sobotskú“ víťaznú šnúru 13-tich zápasov bez prehry. V Elron teame nastúpil do bránky prvýkrát Marek Ondejka, ktorý nepustil za svoj chrbát ani jednú strelu, čo je proti takému favoritovi obdivuhodný výkon.

Vo svojom druhom zápase narazila FC Sobota na tabuľkového suseda B-team. Ten sa ujal vedenia 3–0, no Sobote sa podarilo vyrovnať do konca prvého polčasu. V druhom polčase už Sobota na B-team nestačila a prehrala. Družstvá si v tabuľke svoje miesta vymenili.

Naďalej sa nedarí družstvu Toga, prehrali obidva svoje zápasy a prepadli sa v tabuľke už na 5.miesto.

Svoje druhé víťazstvo v sezóne si pripísalo Evolution, ktoré vyhralo nad Severankou 5–2.

Líder súťaže, Chamoix, si v pohode poradil so svojimi súpermi. Po poslednom zápase B-Team – FC Sobota si jeho hráči určite vydýchli, kedže ich najväčší prenasledovateľ FC Sobota vyšiel v sobotu bodovo naprázdno. Od celkového víťazstva Chamiox v tomto ročníku Zimnej ligy ich delia už len 3 body, aj keď máme pred sebou ešte 4. zápasy. Nasledujúce kolo sa stretnú s B-Teamom, ktorý ešte môže ohroziť ich prvenstvo.

Medzi brankárov s neinkasovaným gólom v zápase sa zaradil v sobotu i Ján Horváth zo Severanky, ktorý hráčom M F nedovolil skórovať.

EVOLUTION – SEVERANKA 5–2 /3–2/
Góly: Petruščák P. 3, Bolcár 1, Romaňák 1 – Gontkovič 2
Brankári: Luščík – Melicherčík
Ž.K: Spišák – Harhovský

ELRON TEAM – BEER BOYS 7–1 /2–1/
Góly: Polák 5, Kačmarčík 1, Skokan 1 – Rákoczy 1
Brankári: Ondrejka M. – Hrebenár

M F – SEVERANKA 0–3 /0–3/