Martin Sýkora Futbal

Finále Pohára PFZ prinieslo osemgólovú smršť: Poznáme víťaza

O pohár Podtatranského futbalového zväzu si to rozdal piatoligista so siedmoligistom. Výsledok prekvapil.

Ilustračný obrázok k článku Finále Pohára PFZ prinieslo osemgólovú smršť: Poznáme víťaza

Vo finále, ktoré sa hralo v Národnom tréningovom centre Poprad, sa stretla piatoligová Veľká Lomnica so Spišským Štiavnikom, ktorý momentálne ukončil sezónu v siedmej lige. Štiavničania postúpili do boja o pohár po vyradení rezervy Spišskej Belej, Lomničania pre zmenu v semifinále prešli cez Ľubicu.

Kto očakával vyrovnaný súboj, mohol byť spokojný len v úvode stretnutia. Už v polčasovej prestávke FK Veľká Lomnica vyhrávala o dva góly, v druhej 45-minútovke však spustila na bránu Štiavnika hromy – blesky a po jednoznačnom víťazstve 8:0 získali lomnickí futbalisti pohár PFZ a odmenu 400 eur.

„Ostatné vyraďovacie zápasy boli náročnejšie ako ten dnešný. Nakoniec to dopadlo podľa našich predstáv, takže sme spokojní,“ povedal po zápase Vladimír Baláž, kapitán FK Veľká Lomnica, ktorý sa v stretnutí mimochodom blysol hattrickom.

So sklonenými hlavami ostali futbalisti TJ Spišský Štiavnik iba chvíľu, splnili si totiž jeden futbalový sen. „Pre nás bolo úspechom zahrať si na takomto krásnom štadióne. Náš sen sa splnil. Pri postupe sme hrali vždy so súpermi z vyšších líg. Dnes sa ukázala kvalita súpera a ja mu gratulujem,“ športovo prijal porážku Gabriel Chripko, brankár zdolaného finalistu.

TJ Spišský Štiavnik – FK Veľká Lomnica 0:8 (0:2)
9. a 65. Peter Beller, 14. Michal Palguta, 49., 67. a 71. Vladimír Baláž, 54. Denis Bednarčík, 78. Emil Bjalončík