HK Poprad si vezie body z Trenčína

V Trenčíne sa hral hokej, ktorý divákov nenadchol, no kamzíci nedostali gól a body vezú domov.

Dukla Trenčín – HK AutoFinance Poprad 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Zostavy:

Dukla Trenčín:
Kováč – Habšuda, Trefný, Biro, Gabriš, Hlubuček, Štindl – Pardavý, Fabuš, Melichárek – Tybor, Gašparovič, Tvrdoň – Mikula, Sojčík, Lelkeš – Radulay, Kopecký, Filo

HK AutoFinance Poprad:
Melicherčík – Brejčák, Suchý, Fabian, Kovačevič, Šterbák, Jáchym, Novotný, Kramár – Vandas, Koskinen, Kuľha – Škovira, Kmiť, Vaic – Svitana, Kroták, Rapáč – Gellerstedt, Kraft, Takáč

Góly: 32., 42. Škovira. Rozhodovali: Polák, Minář (obaja ČR) – Zvrškovec, Stano, vylúčení: 6:8, navyše: Rapáč (Poprad) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 1420 divákov

Utorňajší súper Dukly patrí k aktérom, ktorý niekoľkokrát zdolal lídra a potom nečakane prehral s outsiderom. Naposledy to bolo v Košiciach. Po vzájomných stretnutiach je bodový náskok v prospech Popradu jasný, ako i celkový rozdiel bodov.

Úvodný tlak Dukly zbrzdilo ich oslabenie, ktoré však prečkali. Dukla mala v ďalšom priebehu prvej tretiny výhodu troch presiloviek, no ostali nevyužité. Hostia hrali v obrane pozorne a súperovi nedovolili, aby vážne ohrozil ich bránku. Druhá časť hry začala tlakom hostí a do 24. minúty mal Kováč tri bravúrne zásahy. Hra sa na chvíľu vyrovnala, ale v 30. minúty začal Poprad hrať presilovku 5:3 a po ukončení prvého trestu vsietil Škovira úvodný gól. Po poslednej prestávke mala Dukla šancu na zvrátenie výsledku. Nestalo sa tak, lebo hneď v úvode tretiny v presilovej hre zvýšil na 2:0 Škovira a bolo prakticky rozhodnuté. Nesúrodá hra domácich vyvolala skandovanie domáceho obecenstva „My chceme hokej“.

Dušan Gregor, tréner Dukly: „Naša hra je prakticky v kríze, nehráme dobre a slabinou sú naše presilové hry. Musíme veľa pracovať na zlepšení výkonu.“

Ladislav Svozil, tréner Popradu: „O našom víťazstve rozhodli prakticky dve využité presilovky. Nehrali sme tak dobre, ale výsledok stretnutia nás teší.“