O výsledku 38. kola Tipsport extraligy medzi Košicami a Popradom rozhodla záverečná tretina. Kamzíci sa bez bodu vracajú po Skalici aj z východu Slovenska.

Ilustračný obrázok k článku Kamzíci Košiciam odolávali dve tretiny. Poprad však vo východniarskom derby prehral

Košičania začali už tradične veľmi aktívne, no ústrednou postavou prvej dvadsaťminútovky bol popradský gólman Westlund. Už v 4. minúte sa pred ním ocitol osamotený Pašek, nenamieril však presne. O dve minúty neskôr vytiahol parádny zákrok lapačkou po strele Svitanu a v 11. minúte si poradil aj so zakončením Novotného. Už o minútu neskôr ho nedokázal na dva razy prekonať ani Jenčík a tak zahrmelo na opačnej strane. Nevýrazní hostia, ktorí poctivo bránili a vyrážali do brejkov, dokázali pretaviť vo vedúci gól svoju prvú početnú výhodu, keď obranca Špelda prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 0:1.

Popradčania pokračovali vo svojej hre aj na začiatku druhej tretiny, pričom dôsledne bránili košických útočníkov, ktorí sa len ťažko presadzovali. Aktivitou hýrila predovšetkým druhá formácia Košíc, no strely Slováka si nenašli cestu za Westlundov chrbát. V 27. minúte bol najbližšie ku gólu Matúš Chovan, popradský gólman znova zasiahol. „Kamzíci“ mali v 33. minúte k dispozícii takmer dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov, obrana súpera na čele s Hylákom však odolala ich streleckým príležitostiam. V 38. minúte sa „oceliari“ predsa dočkali presného zásahu, keď v presilovej hre Jenčík svojim stým gólom v drese Košíc vyrovnal na 1:1.

Vstup do tretieho dejstva vyšiel domácim hráčom, ktorí sa v 42. minúte po góle Jokeľa dostali do vedenia – 2:1. Popradčania mohli vyrovnať o štyri minúty neskôr, ale Paločko v ideálnej šanci nedokázal prekonať Hyláka ani na dva razy. V 54. minúte zvýšil vedenie Košíc svojím druhým gólom v stretnutí Jenčík, keď prekonal ležiaceho Westlunda – 3:1. O 19 sekúnd neskôr poistil víťazstvo Košíc Novotný – 4:1.

Milan Staš, tréner Košíc: „S chuťou sme sa pustili do súpera, ale z tlaku hráči nič nevyťažili. Naopak úvodnú tretinu sme prehrali. Šťastným gólom sa nám podarilo vyrovnať a neskôr sme išli do vedenia. Potom sa to v závere rozsypalo v náš prospech.“

Milan Jančuška, tréner Popradu: „Úvodný tlak Košíc sme ustáli, bo čo navyše dostali sme sa do vedenia. Rozhodujúcim momentom bola naša presilovka piatich proti trom. Keby sme skórovali, tak by sa zápas vyvíjal inak. V závere sme si ho po vlastných chybách prehrali.“

HC Košice – HK Poprad 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)

Góly: 38., 54. Jenčík, 42. Jokeľ, 55. Novotný – 15. Špelda. Rozhodovali: D. Konc – M. Korba, P. Korba. vylúčení: 6:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 4134 divákov

HC Košice: Hylák – Cebák, Šeda, Kolba, Štrbák, Novák, Deyl, Martin Chovan, Macejko – Matis, Marcinko, Jokeľ – Novotný, Slovák, Matúš Chovan – Haščák, Bulík, Jenčík – Svitana, Pašek, Boltun

HK Poprad: Westlund – Šterbák, D. Brejčák, Kovačevič, Jáchym, Fabian, Špelda, Kurali – Vandas, Klouda, Hvila – Tomas, Balán, Buc – Gríger, Vaic, Jabrocký – Rapáč, S. Takáč, Paločko