Kamzíci vyhrali nad dvadsiatkou. Prizeralo sa 723 divákov

Po nevýrazných výkonoch sa v utorok predstavili popradskí hokejisti v ďalšom domácom zápase. Reprezentačná dvadsiatka nechcela pustiť perie zadarmo. Prvú tretinu ešte mladíci ubránili, no zbytok zápasu Popradčania zabrali. V zápase plnom vylúčení nak

Ilustračný obrázok k článku Kamzíci vyhrali nad dvadsiatkou. Prizeralo sa 723 divákov

Gólový účet mohol ako prvý otvoriť už v 3. minúte hosťujúci Boltun, ktorý sa po chybe Kovačeviča na modrej dostal do úniku, ale Sidor semaforom zmaril jeho strelu. V 9. minúte to mohol byť na druhej strane navrátilec do zostavy Vandas, ktorý však v presilovke zblízka prestrelil poloprázdnu bránku. Krátko nato vytiahol bravúrny zákrok Romančík proti gólovému zakončeniu Buca. V 11. minúte však už nestačil na obrancu Kovačeviča, ktorý v presilovke dorazil do bránky svoju vlastnú strelu. V závere úvodnej časti mali mladí reprezentanti výhodu takmer 2-minútovej presilovky o dvoch hráčov, ktorú využil na vyrovnávajúci gól Lipovský.

Aj v prostrednej časti sa Popradčania dopúšťali zbytočných faulov, za čo častokrát zohrievali trestnú lavicu. Hostia však ponúknuté príležitosti nedokázali využiť, keď svoje presilovky hrali vlažne a mnohokrát dokonca umožnili domácim dostať sa ku kontrám. Jednu z nich nakoniec využil kapitán Klouda, keď v 30. minúte bekhendom zasunul puk podod ľavý betón Romančíka. Úspech povzbudil sústavne sa brániacich Popradčanov natoľko, že po skončení série presiloviek hostí si vychutnali hosťujúceho brankára ešte dva krát. Najskôr v 32. minúte pridal ďalší gól Šterbák a o minútu neskôr zvyšoval na 4:1 premiérovým gólom v drese Popradu Macejka. V 40. minúte však po šikovnej individuálnej akcii znížil Boltun a pripomenul, že o výsledku stretnutia ešte nie je rozhodnuté.

Nádeje mladých reprezentantov však rýchlo schladil Sabolič, keď gólom zo šatne vrátil domácim opäť trojgólový náskok. Hostia po góle rezignovali, čo umožnilo domácim pohodlne kontrolovať výsledok. V 50. minúte sa po druhýkrát presadil pohotovou strelou Šterbák a zvýšil na 6:2. Štyri minúty pred koncom skorigoval Tóth ľahkou strelou na konečných 6:3.

HK POPRAD – HK Orange 20 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)

Góly: 32., 50. Šterbák, 11. Kovačevič, 30. Klouda, 33. Macejka, 41. Sabolič – 18. Lipovský, 40. Boltun, 57. Tóth. Rozhodovali: Bachúrik – Korba, Jobbágy, vylúčení: 10:7, navyše: Mikeska (Orange) 10 minút za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0 striedania: 33. Nagy za Romančíka (Orange), 723 divákov.