LEV v Čeljabinsku nebodoval

Hokejisti HC Lev Poprad prehrali v piatkovom zápase 24. kola Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Traktoru Čeljabinsk 1:3. Zverenci trénera Radima Rulíka sa najbližšie v nedeľu 20. novembra o 12.00 SEČ stretnú s kazašským tímom Barys Astana na

24. kolo KHL:
Traktor Čeljabinsk – HC Lev Poprad 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Góly: 5. Jakuceňa (Kontiola), 42. Giroux (Kontiola, Panov), 54. Jakuceňa (Razin) – 19. Netík (Sekáč). Rozhodovali: Kadyrov, Kiselev – Gordenko, Sysujev, vylúčenia: 4:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 7400 divákov.
zostavy:
Čeljabinsk: Garnett – Quint, Mamin, Giroux, Katičev, Vasilčenko, Šinin, Razin, Rjazancev – Popov, Glinkin, Chistov – Kontiola, Jakuceňa, Panov – Buturlin, Antipov, Kuznecov
HC Lev: Duba – Sigalet, Klouček, Mezei, Lewis, Mihálik – Novotný, Špirko, Fabricius – Nedorost, Chabada, Nagy – Huna, Bartečko, Kristek – Mikuš, Lundberg, Sekáč

Hostia začali aktívne a už v 3. minúte mohli otvoriť skóre stretnutia, Lewisa však bravúrne vychytal Garnett. O dve minúty zahrmelo na opačnej strane, keď sa Jakuceňa ukážkovo zbavil brániacich protihráčov a do protipohybu Dubu poslal Traktor do vedenia – 1:0. V rozpätí 15.-16. minúty mali hráči Leva tri tutovky, ani jednu však nepremenili, na čom mal zásluhu nepriestrelný brankár Čeljabinska. V 19. minúte si však Garnett predsa len vybral slabšiu chvíľku, keď pokus Sekáča vyrazil len pred seba a číhajúci Netík zasunul puk za jeho chrbát – 1:1. V 22. minúte mal Čeljabinsk obrovskú šancu opäť ísť do vedenia, no Duba vytiahol parádny zákrok. Viac z hry mali v prostrednej časti domáci, ale v 36. minúte Kontiola a po ňom ani Jakuceňa nenaklonili misky váh na stranu druhého tímu tabuľky Východnej konferencie. V úvode záverečnej tretiny mal Traktor výhodu presilovky a po necelej minúte od jej začiatku vylúčenie Kloučeka potrestal. Obrancovia Leva nechali Girouxa osamoteného pred Dubom a ten si nepostrážil priestor pod pažami – 2:1. Hostia tento moment ťažko rozdýchavali a až do konca zápasu boli prakticky vypojení z hry. Naopak, Traktor vystupňoval tlak v obrannom pásme súpera a nechýbalo veľa, aby Kuznecov zvýšil náskok. V 54. minúte už s chuťou hrajúci domáci favorit definitívne zlomili odpor Leva, hoci s poriadnou dávkou šťastia, keď sa puk od Kloučekovej korčule odrazil za Dubov chrbát – 3:1. Tri minúty pred koncom sa hosťujúci kouč Rulík odhodlal k power play, ale stretnutie už nováčik KHL nezdramatizoval.