Monika Vengrínová Hokej

Martin v Poprade neskóroval: Z víťazstva sa napokon tešili Kamzíci

Chorobami okresané mužstvá dnes v Poprade zahrali priemerný zápas. Oba tímy však ukázali svoju bojovnosť, ktorá sa viac vyplatila domácim. Tí napokon porazili Martinčanov výsledkom 3:0.

Ilustračný obrázok k článku Martin v Poprade neskóroval: Z víťazstva sa napokon tešili Kamzíci

Martin sužuje veľká maródka, v Poprade nastúpil bez viacerých hráčov základnej zostavy. Navyše pre zranenie v prvej tretine odstúpil Tomáš Klíma. V úvode sa pred Kostúra tlačili viac hostia, ale už v 4. minúte ich aktivitu schladil T. Sýkora – 1:0. Gól Martinčanov zaskočil a dlho boli na ľade neviditeľní. Po zmätkoch pred ich bránkou sa v 16. minúte k puku dostal zabudnutý Paločko, ktorý puk poslal do odkrytej bránky – 2:0. Vzápätí mohol Martin znížiť. Markovičov bekhend síce cez Kostúra prešiel, ale do bránky sa napokon nedokotúľal a do šatní na prvú prestávku odchádzali kamzíci so zaslúženým náskokom.

Aj začiatok druhého dejstva patril hosťujúcemu mužstvu. V presilovke od modrej vystrelil Ďatelinka, jeho strela skončila na pravej tyčke bránky. S vylúčeniami sa potom roztrhlo vrece. V ďalšej početnej výhode mal zníženie na hokejke Jokeľ, jeho zakončenie len tesne minulo priestor medzi troma žrďami. Nebezpečnú situáciu pred Dzubinom hasil obranca Dvořák, ktorý Gápov pokus smerujúci za bránkovú čiaru v páde odpálil do bezpečia.

Popradčania po druhej prestávke pokračovali v rozohranej presilovke, v ktorej gólovú príležitosť zahodil najprv Paukovček a po ňom z tesnej blízkosti Kurali. V 46. minúte si to ale dvojica vynahradila, keď Kuraliho strelu tečoval Paukovček – 3:0. Aspoň čestný zásah hostí mohol v závere dosiahnuť Jokeľ, jeho lob preletel ponad bránku. Poprad tak pred najnižšou domácou návštevou sezóny zaknihoval v poradí 23. víťazstvo a brankár Matúš Kostúr si udržal už piate čisté konto.

Milan Jančuška, tréner Popradu: „Spokojnosť len s prvou tretinou, v ktorej sme dali dva góly. V ďalšom priebehu bolo veľa vylúčení, hre chýbala plynulosť. Súper sa nevzdával a bojoval, napokon sme ho zlomili tretím gólom. I my máme zranených či chorých hráčov, museli sme zamiešať zostavou, čo bolo na hernom prejave cítiť. S tromi bodmi sme spokojní.“

Jaroslav Török, tréner Martina: „Videli sme priemerné extraligové stretnutie, ktoré sa rozhodlo už v prvej tretine. Dôležitým faktorom bol aj tretí gól, ktorý sme si smolne tečovali do bránky. Máme množstvo zranených hráčov, v zápase pre zranenia odstúpili Svoboda a Tomáš Klíma. Vzhľadom na okolo sme zápas dohrali so cťou, domácich sme dokázali dostať i pod tlak. Hráčom za bojovnosť až do konca a našim fanúšikom, ktorí nás prišli dnes do Popradu podporiť, chcem poďakovať.“

HK Poprad – MHC Mountfield Martin 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Góly: 4. T. Sýkora (Paukovček, Suchý), 16. Paločko (Takáč, Kroták), 46. Paukovček (Kurali). Rozhodovali: Lokšík – Bogdaň, Smrek,
vylúčení: 6:8, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0,