Päť gólov za osem minút. O zápase v Poprade rozhodla prvá tretina

V 15. kole Tipsport extraligy mohli diváci očakávať vyrovnaný hokej. V prvej tretine ale Poprad prekvapil a urobil si gólový náskok, ktorý do konca zápasu, napriek snahe súpera z Piešťan, takticky udržal.

Ilustračný obrázok k článku Päť gólov za osem minút. O zápase v Poprade rozhodla prvá tretina

HK Poprad – ŠHK 37 Piešťany 6:4 (5:2, 1:2, 0:0)
Góly: 8. Mlynarovič, 8. Kroták, 10. Belluš, 13. Mlynarovič, 16. Sýkora, 28. Lapšanský – 7. Nemec, 19. Cuník, 36. Holovič, 36. Mišura. Vylúčení: 2:5 navyše Melichárek (Piešťany) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, zmeny: 13. Ondrejka za Tomeka (Piešťany) rozhodovali: Lokšík – Tornay, M. Valach, 1383 divákov

HK Poprad: Sidor – Gaborčík, Suchý, Kasík, Makovský, Fabian, Kurali, D. Brejčák – Jabrocký, Štals, Lapšanský – M. Nagy, Mlynarovič, Sýkora – Paločko, S. Takáč, Kroták – Gápa, Pauvkovček, Belluš
ŠHK 37 Piešťany: Tomek – Cuník, Bučka, Valábik, Brňák, Biro, Škadra, Hruška, Mišura – Nemec, Melichárek, S. Saliji – Haring, Lelkeš, J. Ručkay – Bartánus, Peško, Lušňák – Toman, Holovič, Stupka

Spočiatku to pod Tatrami na gólové hody nevyzeralo. V 7. minúte prekvapili hostia, keď peknú akciu do prázdnej brány zakončil Nemec – 0:1. Na vyrovnanie sa nečakalo dlho, zariadil ho lotyšský legionár v drese kamzíkov Juris Štals. Domáci pritlačili a o necelých 40 sekúnd sa presadil domáci kapitán Kroták. Miestami zdrvujúci tlak Popradu korunovali Belluš a Mlynarovič, ktorí vyhnali hosťujúceho Tomeka z brány. Po oddychovom čase hostí sa presadil ešte Tomáš Sýkora a bolo 5:1. V závere prvej tretiny znižoval počas presilovky tečovanou strelou obranca Cunik.

V druhom dejstve dostali Popradčania možnosť hrať dlhú presilovku 5 proti 3, v ktorej sa po biliardovej kombinácii presadil Lapšanský – 6:2. Príležitosť zahrať si početnú výhodu dostali i hostia a Holovič v 36. minúte prestrelil zblízka Sidora. V tej istej minúte prihrala obrana domácich puk Mišurovi a ten vedel, čo s ním – 6:4. Hostia sa dostali do hry a Jakub Ručkay mohol v samostatnom úniku znížiť na rozdiel jediného gólu.

Tretia časť hry sa začala opatrne, Popradčania nechceli inkasovať. S pribúdajúcimi minútami sa hra čoraz viac odohrávala v pásme Popradu. Hostia boli v koncovke bezzubí a Sidora už neprekonali.