Monika Vengrínová Iné športy

Päť nedeľných zápasov Popradskej hokejbalovej ligy. Fanklub konečne víťazne

V rámci Popradskej hokejbalovej ligy sa v nedeľu odohralo až päť zápasov, vrátane dohrávky 4.kola medzi Dinamom a HK Storm. Na čele tabuľky sú i po piatom kole stále Sobotskí draci. Prvé víťazstvo v sezóne si pripísal Fanklub Poprad.

Ilustračný obrázok k článku Päť nedeľných zápasov Popradskej hokejbalovej ligy. Fanklub konečne víťazne

Hbk Veľká – Dinamo 1:12 (0:2, 1:6, 0:4), góly: Kaločaj S. – Lipták M. 4, Mareš, Korvín a Teplický po 2, Jaroš, Kromka

Hneď prvý nedeľný zápas skončil jednoznačným výsledkom, keď Dinamo porazilo hokejbalistov Veľkej 12:1. Hráči Veľkej sa držali len v prvej tretine, ktorú prehrali 0:2. V ďalšej časti zápasu skóre už len narastalo v ich neprospech. Strelecky sa darilo Matúšovi Liptákovi, ktorý si na svoje konto pripísal štyri góly.

Leopoldov – HC Lunik 3:1 (1:0, 1:1, 1:0), góly: Šoltýs R. 2, Knurovský – Zadžora Ri.

Medzi Leopoldovom a HC Lunikom, ako sa očakávalo, prebehol vyrovnaný zápas. O tesné víťazstvo Leopoldova sa zaslúžil Roman Šoltýs, ktorý do brány súpera vsietil dva góly.

Fanklub Poprad – SOS 6:2 (2:0, 2:1, 2:1), góly: Hrušovský a Danišovský po 2, Lipár, Kavulič – Body, Roman

V ďalšom zápase sa stretli hráči z posledných priečok tabuľky. A aj napriek snahe SOS, Fanklub vyhral vysoko 6:2 a zaslúžene si tak pripísal tri body. Medzi najlepších hráčov zápasu patril hráč Fanklubu Daniel Lipár, ktorý s jedným gólom a štyrmi asistenciami zasiahol takmer do každého gólu svojho tímu.

Hbc Sobotskí draci 1256 – Aqualand Predators Poprad 4:3 sn (2:1, 0:1, 1:1 – 1:0), góly: Jurský 2, Buc P., Sminčák – Škovira 2, Kočiš

Posledným zápasom medzi tabuľkovo prvými Sobotskými drakmi a tímom Aqualand Predators Poprad vyvrcholilo piate kolo. Soboťania vyťažili z prvých dvoch striel v zápase od Tomáša Jurského dva góly a bez problémov sa tak dostali do vedenia. Hráči Predators však v závere druhej tretiny vyrovnali zásluhou Miroslava Škoviru. O výsledku ale nerozhodla ani posledná tretina, a tak nasledovali samostatné nájazdy, kde extra bod pre Sobotských drakov vybojoval Martin Sminčák.

Dohrávka 4. kola: Dinamo – HK Storm 5:3 (1:2, 2:1, 2:0), góly: Kromka 2, Friesz, Jaroš, Mareš – Hudák M. 3.

Na dohrávku minulého kola nastúpili hráči HK Strom v oklieštenej zostave, nakoľko v tomto kole mali voľno. Po dvoch tretinách dokázali s tabuľkovo lepším Dinamom držať krok, no hráči Dinama v poslednej časti hry rozhodli o víťazstve. V zápase sa svojim hetrikom blysol najmä Michal Hudák z HK Storm.

text + foto: Marek Nemec