Iné športy

V Gerlachove sa v nedeľu 13.9.2015 uskutočnila záverečná dvadsiata súťaž Podtatranskej hasičskej ligy. V deviatom ročníku súťaže o Putovný pohár obce Gerlachov sa postupne predstavilo 39 hasičských družstiev.

Ilustračný obrázok k článku Podtatranská hasičská liga skončila. V Gerlachove odovzdali víťazom putovné poháre

V kategórii mužov do 35 rokov súťažilo 14 družstiev – z prvenstva sa radoval domáci Gerlachov s dosiahnutým časom 15,68 s. Druhé Kravany mali čas 15,83 s a tretia Spišská Sobota 16,20 s. Kategóriu žien zastupovalo 6 tímov. Tu bola najlepšia Spišská Sobota s časom 19,61 s. S rozdielom len 0,01 s na druhom mieste skončilo Spišské Bystré (19,62). Tretia priečka patrila Liptovskej Tepličke (19,79).

Svoje zastúpenie tu mal i hasičský dorast. Medzi šiestimi družstvami chlapcov bol najlepší Spišský Štiavnik (17,17) pred Spišskou Sobotou (18,01) a Gánovcami (18,40). Do súťaže sa zapojilo i sedem tímov dorasteniek – zvíťazila Hranovnica (20,29), druhá bola Šuňava (24,01) a tretie Kravany (24,12).

Predstavili sa aj muži nad 35 rokov – prvý skončil Hozelec (20,95) pred Šuňavou (21,37) a Batizovcami (23,21). Medzi ženami nad 35 rokov zvíťazilo Spišské Bystré (27,18) pred Batizovcami (39,06).

Po ocenení najlepších družstiev súťaže všetkých šiestich kategórii O pohár obce Gerlachov boli odovzdané víťazom putovné poháre Podtatranskej hasičskej ligy a najlepším trom družstvám jednotlivých kategórií dvadsiateho prvého ročníka PHL ocenenia, ktorými sa stali : muži do 35 rokov – 1. Štôla, 2. Kravany, 3. Šuňava, muži nad 35 rokov – 1. Hozelec, 2. Batizovce, 3. Spišská Sobota, ženy – 1. Spišská Sobota , 2. Šuňava , 3. Spišské Bystré , dorastenci – 1. Spišský Štiavnik, 2. Spišská Sobota, 3. Štrba a dorastenky – 1. Hranovnica, 2. Spišský Štiavnik, 3. Vikartovce.

Dorast bude mať záver súťažnej sezóny v Spišskom Štiavniku v sobotu 19.9.2015, kde sa bude konať na futbalovom ihrisku Východoslovenská súťaž hasičského dorastu so začiatkom o 13.00 hodine.

Najlepšie prvé tri družstvá mužov i žien z okresu Poprad budú reprezentovať Podtatranskú hasičskú ligu v 14. ročníku finálovej súťaže v obci Torysa okres Sabinov v sobotu 26.9.2015, kde sa stretnú najlepšie družstvá dobrovoľných hasičov i hasičiek z celého východoslovenského regiónu.

Text: Ondrej Klimo