Poprad opäť doma vyhral

HK Poprad – MHC Mountfield 6:2 (2:0, 2:2, 2:0) Góly: 5. Lundberg, 7., 24. Bartečko, 25. Klouda, 44. Kledrowetz, 52. Škovira - 24. Faith, 26. Themár. Rozhodovali: P. Grečko - M. Korba, Tornay, vylúčení: 3:8, navyše: Ďatelinka (MHC) 10 minút 0T, presi

Mužstvo z Turca v ostatných kolách podáva kolísavé výkony. Je piate so stratou desiatich bodov na popradských kamzíkov, ktorí v ostatných štyroch kolách bodovali naplno. Tí s dnešným súperom prehrali iba na jeho ľade v úvodnom kole ligy. Aj preto dnes domáci boli favoritmi. V kolektíve sa po dlhšom čase doma na ľade objavil obranca Kledrowetz.
V polovici tretej minúty I. tretiny bol prvým hráčom v zápase vylučený Martinčan Drgoň. Neodsedel si plný trest, pretože celou obranou skvele prešiel Lundberg a otvoril domáci účet zápasu. Kamzíci pridali do kroku a na začiatku 7. min podobne ako Lundberg skvele si proti Križanovi vyšliapol Bartečko, nechal mu pokus o obranný zákrok, no lišiacky ho prelstil a Poprad viedol 2:0. Hokejisti z Turca spozorneli v hre, aj oni pridali do taktu a pred Melicherčíkom bolo častejšie rušno. Domáci kontrovali, no veľká príležitosť pre hostí prišla v 15. min, ale Jabrocký trestné strieľanie nepremenil a skóre do konca tretiny sa už nezmenilo.
Už v prvej minúte strednej časti zápasu mali veľkú šancu Lunberg s Bartečkom, no zostalo iba po gólovej snahe. Medzi 24. až 26. min prišla spŕška gólov. Najskôr Bartečko zvýšil na 3:0, potom Martinčan Faith dal prvý gól hostí. Opäť Poprad zvýšil Kloudom na čo hostia odpovedali Themárom druhým gólom. Po štvrtom popradskom góle opustil martinskú bránu Križan a vystriedal ho Dzubina. Diváci videli dobrý hokej s gólovými šancami avšak bez efektu. V 32. min zlikvidoval sólový brejk Ďatelinku domáci gólman. V závere tretiny osamotený Kmiť neprekonal Dzubinu.
V 44. min za Dzubinovou bránou spracovali puk Suchý s Krotákom, tí ho vyslali na modrú hostí a takmer z nej Kledrowetz nechytateľnou strelou dal piaty gól kamzíkov. Martin sa snažil zo všetkých síl zmierniť nepríjemný náskok Popradčanov, tí však na čele s brankárom Melicherčíkom boli na pozore. V 48. min sa po peknej akciii náhle objavil pred brankárom hostí Bartečko, bol však tiesnený Novotným, neuspel a ani kamzíci nevyužili presilovku. Na začiatku 52. min unikol obrane hostí Škovira z pravej strany vystrelil a puk Dzubinovi medzi nohami vnikol do brány – 6:2. Tlak domácich kamzíkov bol do konca enormne veľký. Pri vlastnom oslabení dostal v 55. min domáci Škovira prihrávku, ale sám sa proti Dzubinovi nepresadil. Dve minúty pred záverečnou sirénou zazvonila pravá tyčka Dzubinovej brány po strele J. Brejčáka.