Poprad vydrel dva body. Piešťany zdolal až v predĺžení

Kamzíkom sa po rade prehratých zápasov konečne podarilo zvíťaziť. No dve tretiny tomu nenasvedčovali. Popradčania hostí od úvodu tlačili, strelecky však vyšli naprázdno. Ako sa premieňajú šance ukázali v druhej tretine Piešťany. Poprad zabral až v tr

Ilustračný obrázok k článku Poprad vydrel dva body. Piešťany zdolal až v predĺžení

Popradčania hneď od úvodných minút zavelili k mohutnému náporu a na piešťanskú bránku sa valil jeden útok za druhým. Pod tlakom sa hostia dopúšťali nedovolených zákrokov, ale aj keď visel gól na vlásku, dokázali sa ubrániť aj popradským presilovkám. Až v druhej polovici úvodnej časti sa dokázali Piešťanci vymaniť spod popradského tlaku a dostať sa k sporadickým akciám. Gólové šance si však naďalej tvorili Popradčania, ale Sabolič, Tomas, Macejka, Rapáč a Takáč si vylámali zuby na bezchybnom Tomekovi.

Pravidlo „nedáš – dostaneš“ sa v plnej kráse prejavilo v 24. minúte, keď ojedinelú akciu hostí premenil blafákom na gól Tatar. Studenú sprchu pre Poprad znásobil o minútu neskôr Chylo, keď zmätky v popradskom štvrtom útoku potrestal gólom do poloprázdnej bránky. Na popradské hokejky sa vkradla nervozita a boli to hostia, ktorí začali razom udávať tempo hry. V závere popradskej časti sa Popradčania nadýchli k náporu, ale bol to opäť festival nevyužitých šancí, zákrokov brankára Tomeka a nastrelenej žŕdky z hokejky Skokana.

Záverečnú tretinu načal nastrelením žŕdky hosťujúci Chylo, ktorý mohol tretím gólom definitívne rozhodnúť. Popradčania sa dostali späť do zápasu v silnej trojminútovke počas ktorej mali výhodu presilovej hry. V 48. minúte odklial čaro hosťujúceho brankára Tomas, keď po všachovaní zblízka využil dvojnásobnú presilovku. V 50. minúte sa pred Tomeka preštrikoval Sabolič, ktorý šikovne prestrčil puk za jeho chrbát. Snahu o víťazný gól sa Popradu do konca tretiny nepodarilo.

Rozhodnutie prinieslo až predĺženie, keď minútu pred koncom vymietol delovkou šibenicu kanonier Tomas.

HK Poprad – ŠHK 37 Piešťany 3:2 pp (0:0, 0:2, 2:0 – 1:0)

Góly: 48., 64. Tomas, 50. Sabolič – 24. Tatar, 25. Chylo. Rozhodovali: Gašparík – Gajan, Gavalier, vylúčení: 4:7, navyše: Mertel (Piešťany) na 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 1711 divákov

Zostavy: HK Poprad:
Sidor – Suchý, Šterbák, Kovačevič, Pentikäinen, Špelda, Kramár, Kurali, Gáborčík – Tomas, Klouda, Skokan – Takáč, Koskinen, Sabolič – Macejka, Buc, Paločko – Gápa, Rapáč, Homa

ŠHK 37 Piešťany:
Tomek – Urban, Brňák, Drgoň, Filip, Cuník, Kolník, Bučka, Hruška – Stupka, Melichárek, Tatar – Otčenáš, Mertel, Ručkay – Chylo, Peško, Haring – Jánoš, Nemec, S. Saliji

HK Poprad - ŠHK 37 Piešťany 3:2 pp