Poprad vyhral bitku a zrovnal stav série. Vojna pokračuje vo štvrtok

Hokejisti HK Poprad zvíťazili vo štvrtom štvrťfinálovom stretnutí play off Tipsport extraligy na domácom ľade nad HC Košice 6:3 a v sérii hranej na štyri víťazstvá zrovnali stav na 2:2.

Ilustračný obrázok k článku Poprad vyhral bitku a zrovnal stav série. Vojna pokračuje vo štvrtok

Vstup do zápasu vyšiel domácich hokejistom, ktorí sa v 5. minúte po šťastnom góle Daniela Brejčáka ujali vedenia – 1:0. Poprad pokračoval v ofenzíve, Hylák si však postupne poradil so zakončením Samuela Takáča, Paločka a Kovačeviča. Boli to však hostia, ktorí v 9. minúte zrovnali stav stretnutia, po tom čo Jenčík získal v útočnom pásme puk a poľahky skóroval – 1:1. V 11. minúte tečoval Suchého strelu Vandas, Hylák sa stihol včas premiestniť. Košický gólman inkasoval po druhý raz na konci 15. minúty, keď ho v hre štyroch proti štyrom prekonal Kovačevič po ideálnej prihrávke Hvilu spoza bránky hostí – 2:1.

„Oceliari“ odpovedali na začiatku druhej dvadsaťminútovky, po Spilarovej prihrávke tvrdo vypálil Kolba a zrovnal na 2:2. Popradský brankár predviedol pohotovú lapačku v 23. minúte, keď nebezpečne vystrelil Gmitter. Potom sa dostali k slovu Popradčania, ktorí v rozpätí necelej minúty a pol dokázali dva razy skórovať. Najprv sa na začiatku 28. minúty presadil z otočky Paločko a po ňom sa po Hvilovej prihrávke nepomýlil ani Vandas – 4:2. Hylák sa obracal aj v ďalšom priebehu, ale so šancami Stalsa, Hvilu a Balána si dokázal poradiť. V 37. minúte sa dostal do dobrej príležitosti hosťujúci Spilar, trafil iba dobre postaveného gólmana Sidora.

Už po niekoľkých sekundách tretieho dejstva tvrdo vystrelil Stals, následne sa k puku dostal Smotrila a zvýšil vedenie Popradu na rozdiel troch gólov – 5:2. V 43. minúte zvonila po strele Vaica pravá žŕdka košickej bránky. O štyri minúty preverili pozornosť Hyláka šance Vaica a Buca, stav sa nezmenil. V 48. minúte sa natlačil pred košického brankára Jabrocký, ale ani on nepochodil. Na opačnej strane mohol korigovať v 53. minúte Gmitter, Sidor si však s jeho zakončením poradil. O minútu neskôr sa stav predsa len zmenil, keď sa pred košickou bránkou nepomýlil Paločko – 6:2. Košičania ešte korigovali v početnej výhode gólom Šedu – 6:3.

HK Poprad – HC Košice 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
Góly: 5. D. Brejčák (Jabrocký), 15. Kovačevič (Hvila), 28. Paločko (Stanfield, S. Takáč), 29. Vandas (Hvila, Balán), 41. Smotrila (Stals, Vaic), 54. Paločko (Devečka) – 9. Jenčík, 21. Kolba (Spilar, Marcinko), 58. Šeda (Cebák, Spilar). Rozhodovali: J. Konc, Lokšík – Šefčík, Valach, vylúčení: 7:6, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3575 divákov.

HK Poprad: Sidor – Šterbák, Suchý, Kovačevič, D. Brejčák, Devečka, Fabian, Kurali, Jáchym – Vandas, Balán, Hvila – Buc, Klouda, Jabrocký – Vaic, Stals, Smotrila – Paločko, Stanfield, S. Takáč
HC Košice: Hylák – Cebák, Deyl, Kolba, M. Takáč, Novák, Šeda, Gajdoš, Macejko – Haščák, Pašek, Jenčík – Gmitter, Marcinko, Spilar – Novotný, Matúš Chovan, Svitana – Matis, Mlynarovič, Jokeľ