Peter Handzuš Basketbal

Popradčanky zabrali v druhom polčase: Výhra nad Banskou Bystricou

Basketbalistky BAM Poprad odohrali v sobotu druhý z troch zápasov v rade proti relatívne ľahším súperkám.

Ilustračný obrázok k článku Popradčanky zabrali v druhom polčase: Výhra nad Banskou Bystricou
36

Popradčanky začali zápas podľa domáceho trénera Milana Černického veľmi laxne. Naopak, Banská Bystrica na súperky vybehla a domáce hráčky si s tým nevedeli rady. Pomohla im až zóna, keď vyrovnali na 31:31. Druhý polčas sa už odohral v réžii BAM Poprad.

„Keď hráme doma, musíme byť my agresívnejší, ale opak bol pravdou. Druhý polčas už bol z našej strany taký, ako má byť, takže za druhý polčas patrí dievčatám pochvala,“ povedal po zápase tréner BAM Poprad Milan Černický.

V sobotu 17. decembra cestujú naše basketbalistky do Bratislavy, kde odohrajú zápas proti Slovanu. Doma sa predstavia v predvianočnom zápase proti ŠBK Šamorín, ktorý bude chcieť potvrdiť 4. miesto v tabuľke basketbalovej extraligy žien.

BAM Poprad – ŠKP 08 Banská Bystrica 65:51 (14:19, 17:12, 20:9, 14:11)
Najviac bodov: Theiner 16, Hadačová 15, Petríková 10 – Števulová 13, Ozdincová 12, Todorović 10