Popradská hokejová liga už pozná víťaza. Je ním HC Elite Forces

Po 20. kole už PHL pozná svojho víťaza. Piatykrát ním je HC Elite Forces pred HK Blue Tigers, ktorí sa umiestnili na druhej priečke. O ďalších miestach v tabuľke rozhodne až posledné kolo.

Ilustračný obrázok k článku Popradská hokejová liga už pozná víťaza. Je ním HC Elite Forces

V utorok na seba narazili HK Blue Tigers a HC Old`s. Domáci z oslabenou zostavou nemali svoj deň. Fyzicky nestačili na kombinácie „Starých pánov“, ktorí poľahky zvíťazili.

V nedeľu sa hrali zostávajúce dva zápasy. Derby o pomyselnú tretiu priečku medzi HK Vulkán a HC Sabres neprinieslo rozuzlenie v tabuľke. Základom výhry domácich bola prvá tretina v ktorej si vytvorili dostatočný náskok a do konca stretnutia si príležitosť už nedali vziať.

V poslednom zápase kola už mali HC Elite Forces prvé miesto isté. HC Tatry sa chytili príležitosti a po dvoch tretinách aj viedli. V poslednej tretine domáci vyrovnali, ale tri minúty pred koncom kapitán Ľ. Gašpar premenil ponúknutú šancu a pomohol Tatrancom ku dvom bodom.

HK Blue Tigers – HC Old`s 3:11 ( 1:2, 0:4, 2:5 ) Góly: Majerčík 2, Hrušovský – Erhardt 3, Karkus 2, Volák 2, Kaščák 2, Ochotnický, R. Zalibera Vylúčenia: 2:0

HK Vulkán – HC Sabres 5:3 ( 4:1, 0:0, 1:2 ) Góly: D. Jurko 3, Anovčin, Hyben – Hybler 2, Pavela Vylúčenia: 0:2

HC Elite Forces – HC Tatry 3:4 ( 1:1, 0:1, 2:2 ) Góly: Baran 2, Vojtko – Sabo 2, Ľ. Gašpar, Renner Vylúčenia: 4: 3