Predposledné kolo Tipsport ligy: Tisícka popradských divákov videla predĺženie

Štvrtá Žilina v Poprade nemala čo stratiť. Boli to domáci hokejisti, ktorí ešte mohli s postavením v tabuľke niečo urobiť.

Ilustračný obrázok k článku Predposledné kolo Tipsport ligy: Tisícka popradských divákov videla predĺženie
31

Po päťzápasovej šnúre prehier nastúpili Popradčania v predposlednom kole základnej časti proti Žiline. Gólový účet otvárali hostia hneď počas svojej prvej presilovej hry, keď sa golfovým úderom trafil do šibenice Handlovský – 0:1. Na vyrovnanie sa nečakalo dlho. Už v 7. minúte sa pri signalizovanom treste presadil Fabian, ktorého v medzikruží našiel Svitana. Za stavu 1:1 tempo zápasu upadlo.

Po prvej prestávke šla do vedenia opäť Žilina. Po hrubici Lichanca vo vlastnom obrannom pásme hostia zavreli „kamzíkov“ pred Fokinom a z tlaku vyťažili pekný gól Šviháleka. Ten sa ocitol v ideálnej palebnej pozícii po prihráve Konečného spoza brány. Poprad sa mohol dotiahnuť počas presilovej hry. Mlynarovič sa v streleckej pozícii neulakomil, prihrávkou našiel Suchého, ale ten odmietol poslať puk za chrbát už prekonaného Mikoláša.

V úvode tretieho dejstva sa rútila na popradskú bránu trojica Žilinčanov, ale Hovorka situáciu nevyriešil dobre. Diváci tak čakali na ďalší gól až do 53. minúty. Obe päťky boli na ľade už príliš dlho, keď sa k puku dostal Svitana a z posledných síl nahodil puk na Mikolášikovu bránu. Tesne pred ním ho tečoval Mlynarovič – 2:2. V závere zahodil obrovskú šancu rozhodnúť Dinda. Po jeho individuálnej akcii totiž chytil nemožné brankár Žiliny a v Poprade sa predlžovalo.

Už po 40 sekundách rozhodol o extra bode pre „kamzíkov“ muž zápasu Patrik Svitana – 3:2.

HK Poprad – MsHK Žilina 3:2 pp (1:1, 0:1, 1:0 – 1:0)
Góly: 7. Fabian (Svitana, Guliajev), 53. Mlynarovič (Svitana, Štrauch), 61. Svitana (Štrauch, Fabian) – 4. Handlovský (Hruška, Hovorka), 25. Švihálek (Konečný, Brejčák). Rozhodovali: Lokšík, Štefik – Gavalier, Jobbágy, vylúčení: 5:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1017 divákov

Poprad: Fokin – Guliajev, Fabian, Suchý, Dinda, Davydov, Pokovič, Ibragimov, Ježek – Lichanec, Zagrapan, Hvila – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – Bondra, Murček, Matúš Paločko – Abramov, Troliga, Bjalončík

Žilina: Mikoláš – Ťavoda, Čížek, Juraško, Brejčák, Macejko, Grman, Prokop, Mendrej – Handlovský, Hruška, Hovorka – Konečný, Švihálek, Stupka – Rogoň, Ondruš, Gmitter – Zlocha, E. Švec, Váňa.

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „Vzhľadom na to, že obe mužstvá mali zaistený podstup do play off, tak sa hral zápas v tempe. Chlapci k tomu pristúpili zodpovedne. Som rád, že sme prelomili smolu a góly začali dávať útočníci. V posledných zápasoch to boli hlavne obrancovia. Zvíťazili sme na domácom ihrisku s veľmi silnou Žilinou, ktorá bude ťažkým súperom pre kohokoľvek v play-off. Nevieme, z ktorého miesta postúpime. Verím, že nám stúpne po víťazstve sebavedomie.“

Milan Jančuška, tréner Žiliny: „Na dnešný zápas sme prišli v pozmenej zostave. Dali sme šancu všetkým hráčom z lavičky, niektorí skúsenejší oddychovali. Do brány sa postavil Mikoláš, ktorý zachytal veľmi dobre. V dvoch celých päťkách hrali mladí hráči. Keby sme boli domácim odskočili za stavu 1:2, tak by sme brali všetky body. Beriem aj bod z Popradu, vzhľadom na zostavu, v akej sme hrali. V nedeľu nás čaká Banská Bystrica, proti ktorej nastúpime v plnej sile.“