Školská liga v bowlingu pozná svojich víťazov: Súťaž ovládol nováčik

Školská liga v bowlingu zavŕšila ročník 10. kolom. V utorok bolo odohraté posledné desiate kolo Školskej ligy 2015/2016 v bowlingu skupina Základné školy.

Ilustračný obrázok k článku Školská liga v bowlingu pozná svojich víťazov: Súťaž ovládol nováčik

V skupine ZŠ víťazom kola sa stalo družstvo ZŠ Francisciho so ziskom 8 bodov, pred druhým družstvom Dostojevského A, ktoré získalo 8 bodov a tretie skončilo družstvo ZŠ Matejovce so ziskom 5 bodov. Zápas s najvyšším rozdielom 112 bodov sa odohral medzi družstvami ZŠ Jarná- ZŠ Francisciho 300:412. Zápas s najnižším rozdielom 0 bodov sa odohral medzi družstvami ZŠ Matejovce – Dostojevského B 276:276.

V jednotlivcoch najvyšší výkon – 173 bodov dosiahol Boris Peško z družstva Komeňáčik, najnižší výkon 37 bodov dosiahol Tibor Šimko z družstva ZŠ Jarná. Víťazom kola a najvyšší priemer 134,7 bodov dosiahol Samuel Valečko z družstva ZŠ Francisciho.

Na záver kola bolo celkové vyhodnotenie ročníka 2015/2016 školskej ligy v bowlingu. V celkovom hodnotení skončilo na prvom mieste ako nováčik súťaže so ziskom 86 bodov družstvo ZŠ Francisciho, na druhom mieste so ziskom 59 bodov družstvo Dostojevského B, na treťom mieste sa umiestnilo družstvo Dostojevského A so ziskom 54 bodov, štvrté miesto patrí družstvu Komeňáčik so ziskom 46 bodov, len o bod na piatom mieste skončilo družstvo ZŠ Matejovce so ziskom 45 bodov a šieste miesto patrí družstvu ZŠ Jarná so ziskom 10 bodov.

V súťaži  jednotlivcoch si počas celej súťaže najlepšie viedol Puchala Martin z družstva ZŠ Francisciho, ktorý dosiahol celkový priemer 125,3 a umiestnil sa v súťaži jednotlivcov na prvom mieste. Všetky družstvá dostali diplomy podľa umiestnenia a prvé tri družstvá poháre a medaile.