Posledná júnová sobota patrila vo Vikartovciach stopäťdesiatim mladým hasičom vo veku od 5 do 15 rokov. Na miestom futbalovom ihrisku súťažili v disciplínach štafeta 5 x 30 m s prekážkami, štafete dvojíc a uzlovej štafete.

Ilustračný obrázok k článku Súťaž mladých hasičov: Pohár nádeje pre najmladšie družstvo ostal vo Vikartovciach

Medzi dievčatami suverénne zvíťazila Šuňava I pod vedením trénera Jána Kallu a potvrdila dobrú pripravenosť pred medzinárodnou súťažou konanou v júli v poľskom Opole, kde budú reprezentovať Slovenskú republiku. Druhé skončilo Spišské Bystré I /vedúca Mária Ilošvajová/. Tretia priečka patrila Šuňave V /vedúca Žofia Šebestová/.

Aj u chlapcov bola najlepšia Šuňava II /vedúci Mgr. Henrich Barilla/. Druhé miesto obsadila Tatranská Lomnica /vedúci Ing. Stanislav Kováč/. Tretie miesto pripadlo ďalšej Šuňave III.

V samostatnej disciplíne družstiev v požiarnom útoku s vodou najlepšie výsledky u dievčat dosiahlo Spišské Bystré /vedúci František Kundis/ pred Spišskou Sobotou /Tibor Bujňák/ a Šuňavou /Ján Kalla/. I medzi chlapcami kraľovalo Spišské Bystré /Mária Ilošvajová/ pred Kravanami /Rastislav Ferienčík/ a Spišskou Sobotou /Milan Šabľa/.

Jednotlivci si zmerali sily v behu na 60 metrov s prekážkami v kategórií mladších /do 11 rokov/ a starších /12 – 15 roční/. Medzi mladšími žiačkami bola prvá Monika Bukovinová , medzi staršími Viktória Koščáková pred Gabrielou Kunovou /všetky Vikartovce/ . Tretia skončila Simona Hanečáková /Podolínec/. Medzi mladšími chlapcami bol najlepší Michal Marton /Šuňava/ pred Martinom Leščinským /Podolínec/ a Filipom Draveckým /Šuňava/, u starších zlato patrilo Matejovi Beliczovi /Štrba/, druhý bol Róbert Gabrik /Spišské Bystré/ a tretí Jakub Donoval /Spišská Teplica/.

Organizátori akcie darovali „Pohár nádeje“ vekovo najmladšiemu družstvu, ktorým spomedzi 28 zúčastnených boli chlapci z Vikartoviec.