Monika Vengrínová Hokej

Súboj druhého so siedmym sa hral vo výbornej atmosfére. Popradčania sa za stavu 2:4 dokázali vrátiť do zápasu a drámu a skvelý hokej napokon rozhodol v piatej sérii pre Kamzíkov Paločko.

Ilustračný obrázok k článku V Martine sa hral hokej pred 3600 divákmi: O víťazstve Popradčanov rozhodli až samostatné nájazdy

Martin bez zranených Galamboša, Zuckera, Smreka a Kolenu, ktorý bol po havárii operovaný v martinskej nemocnici, začal dobre. Domáci mali viac z hry a v 4. minúte sa ujali vedenia, keď gól Markoviča potvrdil až videorozhodca. Hostia trpezlivo čakali na svoje príležitosti, a tie prišli. V 8. min využil Hvíla chybu domácej obrany a zblízka vyrovnal. V 14. min už Poprad viedol, keď peknú kombináciu zakončil Sýkora. Aj v ďalších minútach mala hra vysoké tempo a akcie sa striedali na oboch stranách. V 16. min po zmätkoch pred bránkou Popradu chcel Takáč odvrátiť puk, trafil však brankára Kostúra a bolo vyrovnané. Gól bol pripísaný Jokeľovi, ktorý sa z Martinčanov dotkol ako posledný puku.

Úvod druhej tretiny patril hosťom. Najväčšiu šancu mal však na opačnej strane v 28. min Jokeľ, Kostúr však so šťastím zachránil. V 29. min však už bol popradský gólman bezmocný pri tvrdej strele Dírera, ktorý vymietol ľavý horný roh jeho bránky. Vzápätí mohol vyrovnať Kroták, ale zblízka netrafil. Ten istý hráč stroskotal v 33. min na pozornom Dzubinovi. V 35. min hrali hostia presilovku, ale po akcii s Markovičom Svoboda zaistil domácim dvojgólový náskok. Popradčania sa nevzdávali a Sýkora gólom do šatne vrátil svoje mužstvo do zápasu.

Gól hostí nakopol a v 42. min Paukovček vyrovnal na 4:4. Potom mohli ísť Popradčania do vedenia, ale v 47. Dzubina po tutovke Krotáka podržal svoje mužstvo. Na ľade sa rozpútal boj o každý puk, ale brankári „spustili rolety“.

V predĺžení stálo pri domácich šťastie, keď v 61. min trafil Boltun ľavú žŕdku Dzubinovej bránky. Na druhej strane Svoboda v 63. min po sóle cez celé klzisko neprekonal Kostúra. Martin v poslednej minúte predĺženia nezužitkoval 46-sekundovú presilovku a tak prišli na rad samostatné nájazdy. Drámu a skvelý hokej rozhodol v piatej sérii pre hostí Paločko.

Jaroslav Török, tréner Martina: „Bol to vynikajúci hokej vo výbornej kulise. Som rád, že sme našou hrou pritiahli divákov na štadión. Chlapci išli na doraz a viedli sme o dva góly. Otriasol nami tretí gól Popradu v závere druhej tretiny. Som smutný, že dobre sa vyvíjajúci zápas sme nešťastne prehrali. Chýbalo nám viac hráčov a tak sme museli so zostavou improvizovať.“

Milan Jančuška, tréner Popradu: „Bolo to zaujímavé stretnutie. Páči sa mi hokejové prostredie v Martine, ktoré núti hrať hráčov naplno. Dnes sme striedali dobré úseky so slabšími. Som rád, že za stavu 2:4 sme sa vrátili do zápasu, potom vyrovnali a dva body nám zaistil Paločko v samostatných nájazdoch.“

MHC Mountfield Martin – HK Poprad 4:5 pp a sn (2:2, 2:0, 0:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 4. Markovič (Varga, Svoboda), 16. Jokeľ (Illo, L. Klíma), 29. Dírer (Illo, Rusina), 35. Svoboda (Markovič, Lojek) – 8. Hvíla (Matis, Paukovček), 14. Sýkora (Makovský), 40. Sýkora (Bartečko), 42. Paukovček (Hvíla, Kasík), rozhodujúci samostatný nájazd Paločko
Rozhodovali: Jonák – Orolín, Tvrdoň, vylúčení: 4:4, navyše Ďatelinka (Martin) na 10 min za napadnutie hlavy a krku,
presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0,