V Poprade skončili aktuálne bowlingové súťaže. Ktorí hráči boli najlepší?

Poslednýkrát v tejto sezóne sa stretli priaznivci bowlingu v stredu 17.6.2015 v záverečnom 18. kole a zároveň šiestom kole jarnej časti Bowling Tour.

Ilustračný obrázok k článku V Poprade skončili aktuálne bowlingové súťaže. Ktorí hráči boli najlepší?

Turnaj sa odohral v dvoch rundách. Zúčastnilo sa na ňom 26 hráčov a hralo sa na 40 stopovom mazaní, ktoré je použité aj na ESBC 2015 v Bologni, kde má zástupcu aj Popradský klub.

Skupina A:

V kvalifikácii dominoval svojim výkonom Petras Ján, ktorý dosiahol výkon 1366 bodov a čakal na svojho finálového súpera. Do finále sa ešte prebojovali hráči Péč Jaroslav (6.miesto ), Pavlikovský Vladimír (5.miesto ), Gerdenits Werner (4.miesto), Lendácky Igor (3.miesto), Kuziel František ( 2.miesto). V prvom finálovom kroku sa stretli Pěč 185, Pavlikovský 184, a Gerdenits 195. Do druhého kroku postupovala Gerdenits. Tam sa stretli Lendácky 174, Gerdenits 188 a Kuziel 243, do finále postupoval Kuziel. Vo finálovom kroku potvrdil svoju dobrú formu z kvalifikácie Petras a zvíťazil. Víťazom sa stal Petras Ján výkonom 213 s priemerom 225,57 na druhom mieste skončil Kuziel František výkonom 193 s priemerom 200,13 a tretí skončil Gerdenits Werner s priemerom 189,25.

Skupina B:

V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal Turek Marian 1153 bodov a čakal na svojho súpera. Do finále sa ešte prebojovali Hertely Stanislav (8.miesto), Gavalér Roman (7.miesto), Bočkay Ondrej (6.miesto), Kessler Volker (5.miesto), Kovalčíková Mária (4.miesto), Niedoba Ján (3.miesto) a Kožik Ľubomír (2.miesto). V prvom finálovom kroku sa stretli Hertely 146, Bočkay 147, Kessler 173, Gavalér 180. Do druhého kroku postupoval Gavalér. Tam sa stretli Niedoba 138, Gavalér 158, Kožik 184, Kovalčíková 170 ( vrátane handicapu ). Do finále postupoval Kožik a tam sa stretol s Turekom. Takže v skupine B celkovým víťazom sa stal Kožik Ľubomír výkonom 201 s priemerom 192,13 na druhom mieste skončil Turek Marian výkonom 179 a s priemerom 190,29 a tretia Kovalčíková Majka s priemerom 174,29.

Najvyšší náhod dosiahol Petras Ján v šiestej kvalifikačnej hre, kde hodili pekných 278 bodov. Získal trofej za najvyšší náhod aj hodnotu Jackpotu.

Po skončení 1. rundy sa ťahala tombola, kde ako ceny bolo 10 bowlingových gúľ. Z celkového počtu 59 hráčov iba 31 hráčov splnilo podmienku zúčastniť sa na ťahu tomboly a to bolo 10 a viac štartov v celom ročníku Bowling Tour. Štasnými víťazmi sú Mešťan Milan, Karolčík Július, Kovalčíková Mária, Niedoba Ján, Zeleňák Stano, Valíček Bohuš, Kožik Ľubomír, Dubaj Juraj, Malatin Tomáš, Karolčíková Monika. Hráči si povedali o akú guľu majú záujem a tieto sa im nakúpia cca do konca júla.

Po skončení kola došlo k vyhodnoteniu bloku Jarnej časti Bowling Tour, kde každému hráčovi sa škrtal najnižší výkon a do hodnotenia sa bralo päť najlepších kôl. V skupine A sa víťazom stal Petras Ján,ktorý nazbieral 44 bodov, druhý skončil Pavlikovský Vladimír so 40 bodmi a tretí Gerdenits Werner tiež so 40 bodmi, ale mal horšie umiestnenie. V skupine B víťazom sa stala Kovalčíková Majka so ziskom 66 bodov, druhý skončil Kožik Ľubomír so 65 bodmi a tretí Gavalér Roman, ktorý nazbieral 61 bodov. Hráči boli ocenený pohárom.

Celkom na záver došlo k vyhodnoteniu celkového ročníka Tour, kde sa spočítavali body z 15 kôl z jednotlivých častí turnaja. V skupine A sa celkovým víťazom Bowling Tour 2014/2015 stal Petras Ján s bodovým ziskom 133 bodov, druhý skončil Lendácky Igor 119 bodov a tretí Pavlikovský Vladimír 105 bodov.

V skupine B sa víťazom stal Kožik Ľubomír so ziskom 241 bodov, druhá Kovalčíkova Mária nazbierala 200 bodov a tretí Gavalér Roman 185 bodov. Počas turnaja majiteľ herne pripravil drobné pohostenie pre všetkých hráčov.

Celkom posledným turnajom v tomto súťažnom ročníku bude turnaj o Bowlera mesta Poprad, ktorý bude 8.7.2015, na ktorý sa môžete prihlasovať, lebo obsadzovačka je už na adrese www.bowlingtournament.eu

Všetkým zúčastneným v turnaji ďakujeme za účasť oceneným hráčom blahoželáme. Všetkým prajeme príjemné prežitie letných prázdnin a v septembri sa stretneme na piatom ročníku Bowling Tour mesta Poprad 2015/2016. (Igor)