Hokejisti HC Lev Poprad prehrali v stredajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na domácom ľade s ruským tímom Avtomobilist Jekaterinburg 1:2 po samostatných nájazdoch.

Najbližšie sa zverenci Radima Rulíka predstavia v piatok 17. februára opäť na domácom ľade proti ruskému klubu Traktor Čeljabinsk (19.00).

HC Lev Poprad – Avtomobilist Jekaterinburg 1:2 pp a sn (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 36. Lundberg (BARTEČKO) – 52. Abdullin (Cyganov), rozhodujúci najázd premenil Abdullin. Rozhodovali: Soin, Karabanov – Putilin, Tarasov (všetci Rus.), vylúčení: 9:5 na 2 min, navyše Kazionov (Jekaterinburg) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 4022 divákov.

zostavy:
HC Lev Poprad: Laco – Hunkes, Mezei, Jank, Štrbák, Lewis, Hellström, Sigalet – Huna, Lundberg, Bartečko – Novotný, Špirko, Sekáč – Fabricius, Matai, Ježek – Šaršok
Avtomobilist Jekaterinburg: Lobanov – Sokolov, Osipov, Čurľajev, Loginov, Kručinin, Selujanov, Savčenko – Subbotin, Bušujev, Krutov – Kazionov, Šepelenko, Maľuškin – Veličkin, Abdullin, Cyganov – A. Streľcov, V. Streľcov, Nasybullin

Od úvodných minút sa hral v Poprade vyrovnaný hokej, pričom obidve mužstvá pozorne bránili a vyrážali do rýchlych protiútokov. Skóre duelu mohli otvoriť v 8. minúte počas presilovky hostia, ale s Kazionovou strelou si Laco poradil. Na opačnej strane pohrozil o dve minúty neskôr Novotný, no trafil iba dobre postaveného Lobanova. V 14. minúte mal gól na hokejke hosťujúci Osipov, no Laco zasiahol efektne lapačkou. Do konca prvej tretiny gól nepadol.

Na začiatku druhej tretiny sa dostal do dobrej príležitosti Bušujev, domáci gólman však podržal svoj tím. Na opačnej strane sa v 24. minúte dostal do zakončenia Špirko, Lobanov rovnako spoľahlivo zasiahol. O dve minúty neskôr po Mezeiovom zakončení zvonila konštrukcia jeho bránky. Ešte v tej istej minúte mohol otvoriť skóre duelu Matai, ale brankár hostí opäť dobre zasiahol. „Levi“ pokračovali v útočnej aktivite, pred bránkou hosťujúceho tímu to skúšali Špirko i Lundberg a druhý menovaný prekonal Lobanova až v 36. minúte paradoxne v oslabení. Domáci gólman bol oporou svojich spoluhráčov a zlikvidoval všetky strelecké príležitosti súpera.

Do tretieho dejstva vstúpili hostia ofenzívne ladení a Laco opäť vytiahol parádne zákroky. Najprv si poradil so zakončením Bušujeva a vzápätí aj Subottina. V 50. minúte to skúšal pred Lobanovom Lundberg, no o dve minúty neskôr prekonal na opačnej strane domáceho brankára Abdullin – 1:1. Do konca tretej tretiny už gól nepadol a na rad prišlo predĺženie. V ňom sa oba tímy prezentovali opatrnou hrou a strelami z väčších vzdialeností. V nájazdoch rozhodol o triumfe hostí Abdullin.

Text: TASR Foto: Ľuboš Pitoňák Video: Poprad24