Peter Handzuš Hokej Hokej

Vulkán zaváhal. Sabres sa derie nahor

Popradská hokejová liga pokračovala ďalším kolom. V 6. kole v pondelok nastúpil líder priebežnej tabuľky s posledným čomu nasvedčoval aj priebeh zápasu.

Ilustračný obrázok k článku Vulkán zaváhal. Sabres sa derie nahor

Modré Tigre v prvých dvoch tretinách prevyšovali súpera vo všetkých herných činnostiach. V poslednom dejstve poľavili, ale aj tak s prehľadom zvíťazili.

V nedeľu sa hrali tri stretnutia. V prvom sa stretli HK CCCP s HK Svit. Rusov podržal brankár, ktorý si podržal čisté konto a tak si súperi vymenili miesta v tabuľke.

V druhom stretnutí sa stretol HK Vulkán so HC Sabres. V prvej tretine sa domáci ujali vedenia, ale to bolo z ich strany všetko. Šable v druhej časti vyrovnali a v poslednej obrátili stav stretnutia.

V poslednom zápase nastúpili HC Elite Forces s HC Tatry. Elitné jednotky držali celý zápas pevne vo svojej réžii. Prevyšovali súpera rýchlymi protiútokmi, ktoré okorenili peknými gólmi a zaslúžene vyhrali.

HK Blue Tigers – HC Old`s 13:4 ( 4:0, 8:1, 1:3 ) Góly: Gapa 3, D. Snášel 3, Slaninák 2, Bartečko 2, J. Sidor 2, Hozza – Zalibera 2, Olekšák 2. Vylúčenia: 3:1.

HK CCCP – HK Svit 5:0 ( 2:0, 2:0, 1:0 ) Góly: Dietrich 2, Kubaský, Korvín, Roth. Vylúčenia: 2:7 + Chlebák 5 + do konca stretnutia.

HK Vulkán – HC Sabres 1:4 ( 1:0, 0:1, 0:3 ) Góly: Bukovič – Suchý, Hybler, Dúbravský, Orolín. Vylúčenia: 4:2.

HC Elite Forces – HC Tatry 9:3 ( 2:0, 2:1, 5:2 ) Góly: Baran 3, J. Kočiš 2, Gužiak 2, Slebodník, Vojtko – Sabo, Kundis, Renner. Vylúčenia: 2:0.