Monika Vengrínová Hokej

I napriek vyrovnanému zápasu, zo začiatku mali navrch hostia zo Zvolena, ktorí mohli ísť do rýchleho vedenia. Kamzíci odpovedali až v druhej tretine Sýkorovou strelou. Do konca zápasu sa však už nepodarilo skórovať ani jednej strane. O výsledku napokon rozhodol v predĺžení Fabian.

Ilustračný obrázok k článku Vyrovnaný zápas a skvelé výkony brankárov: O výhre Kamzíkov sa rozhodlo až v predĺžení

Prvá desaťminútovka pod Tatrami priniesla dramatický hokej. Hostia „kamzíkov“ poriadne hrýzli a mohli ísť do rýchleho vedenia. Po Brabencovej strele puk odrazený od domáceho Boltuna smeroval za chrbát Kostúra, center popradského prvého útoku stihol puk odpáliť do bezpečia. Ďalší nebezpečný závar pred vlastnou bránkou vyrobil Kostúr, Juríkove zakončenie do odkrytej časti bránky obetavo zachytil Sýkora. Až potom sa domáci osmelili, puk zo Sýkorovej hokejky už smeroval za bránkovú čiaru, kde pred dorážajúcim Hvilom v poslednej chvíli ratoval Pokovič. Zvolen šiel do vedenia v 10. minúte, keď Podkonického nahodenie skončilo v sieti vďaka dobrému cloneniu Juríka. Najväčšiu možnosť na vyrovnanie mal Poprad v presilovej hre, Kasíkova tečovaná strela skončila na hornej žŕdke Šimkovej bránky.

Na začiatku druhého dejstva šiel Zvolen do trojice. Popradu sa v početnej výhode o dvoch hráčov dlho nedarilo nič vymyslieť, až sa tesne po uplynutí trestu Juríka z dorážky presadil Tomáš Sýkora. Po vyrovnaní Poprad výrazne ožil a vypracovával si jednu gólovú príležitosť za druhou. Nakloniť misky váh na svoju stranu mohli ale hostia spod Pustého hradu, keď domáceho kapitána Krotáka pripravil v nebezpečnom priestore pred Kostúrom o puk Obdržálek. Jeho zakončenie ale skončilo vo výstroji pozorného Kostúra. Domáci sa predbiehali v zahadzovaní šancí i naďalej a tak sa na druhú prestávku odchádzalo za vyrovnaného stavu 1:1.

Otvorená partia sa z oboch strán hrala i v tretej tretine. Aktivitou vynikal prvý útok Popradu, ktorému výrazne sekundovala aj druhá formácia. Viaceré zakončenia Paločka ale gólom neskončili. Zvolen kontroval protiútokmi, najväčšiu príležitosť Juraška zmaril výborným zákrokom Kostúr a zoči-voči brankárovi Popradu nepochodil ani ostrostrelec hostí Puliš. V závere zápasu väčšiu chuť po víťazstve ukazovali hostia, ale ani viaceré závary pred Kostúrom napokon gólom neskončili. I keď necelé dve minúty pred koncom riadnej hracej doby hral Poprad ešte presilovku, stretnutie šlo do predĺženia. Do predĺženia si domáci preniesli ešte 22 sekúnd početnej výhody a pár sekúnd pred jej skončením rozhodol o výhre Popradu Štefan Fabian – 2:1.

Milan Jančuška, tréner Popradu: „Ťažko sme sa rozbiehali. Hrali sme na kompletné štyri päťky, neskôr sme to stiahli na tri, čo sa pozitívne prejavilo. Výkon nášho brankára rozhodol o výsledku. V predĺžení sme o dvoch bodoch rozhodli v našej presilovke.“

Josef Turek, tréner Zvolena: „Bol to vyrovnaný zápas. Mali sme množstvo gólových šancí, rovnako ako súper. Po pauze sme sa pomalšie rozbiehali, ale potom sme sa dostali do tempa. Rozhodlo, že sme v závere niekoľkokrát netrafili prázdnu bránku a ponúkli sme domácim presilovku. Hrali sme na iba na tri päťky, domácim gratulujem k víťazstvu.“

HK Poprad – HKM Zvolen 2:1 pp (0:1, 1:0, 0:0 – 1:0)

Góly: 24. Sýkora (Kroták), 61. Fabian (Suchý, Kroták) – 10. Podkonický (Chovan, Jurík). Rozhodovali: Šír, Mikula (obaja ČR) – Gajan, Smerek, vylúčení: 3:7 navyše Bortňák (Zvolen) 10 min. za nešportové správanie,
presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0,