Z Omska si HC LEV vezie jeden bod

Hráči HC Lev Poprad prehrali v pondelkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade favorizovaného ruského tímu Avangard Omsk 0:1 po predĺžení a nájazdovom rozstrele. Taktický boj rozhodol v prospech domácich jediný úspešný exekútor samostatných

Zverencom trénera Radima Rulíka sa po získanom bode podarilo nadviazať v úvode ďalšieho výletu na klziskách súperov na dvojnásobný domáci úspech z predchádzajúcich stretnutí, najbližšie sa Lev predstaví na ľade Magnitogorsku v stredu 7. decembra.

Avangard Omsk – HC Lev Poprad 1:0 pp a sn (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)

Rozhodujúci nájazd: Frolov. Rozhodovali: Dejev, Ravodin – Palej, Cepajev, vylúčení: 2:4 na 2 minúty, presilovky: 0:0, oslabenia 0:0

zostavy:
Avangard Omsk: Rämö – Rjabykin, Škoula, Pivcakin, Ljamin, Alexandrov, Belov, Gusev – Kalužnyj, Červenka, Averin – Frolov, Siomin, Perežogin – Popov, Kalinin, Nesterov – Ivanov, Kurjanov, Pervušin
HC LEV Poprad: Laco – Mezei, Pilař, Sigalet, Mihálik, Klouček, Lewis, Štrbák – Nagy, Nedorost, Bartečko – Kristek, Mikúš, Netík – Novotný, Špirko, Chabada – Fabricius, Lundberg, Sekáč

Podľa očakávania mali od úvodu puk viac v moci domáci. Veľké šance však až do vylúčenia Sekáča v polovici tretiny nezaznamenali, v presilovke sa o najviac vzruchu postarala Perežoginova „štipľavka“, ktorú však jeho dorážajúci kolegovia z útoku nedokázali upratať do Lacovej siete. Hosťujúci gólman sa vyznamenal aj v 15. minúte, keď nadvakrát bravúrne vychytal Červenku. O niekoľko chvíľ neskôr sa do prečíslenia dvoch na jedného dostal prvý útok Popradu, no Nedorost spackal finálnu prihrávku na Bartečka a Rämö bez problémov ukoristil zrazený puk. Po prestávke pokračoval na ľade taktický boj, Lev umnou obrannou hrou domácich k systematickému tlaku nepustil. Laco síce nemusel odolávať väčšej streleckej aktivite Omsku, ale čelil najväčšej šanci stretnutia. Mal ju v 37. minúte Averin, ale odkrytú bránku hostí v dobrej šanci netrafil. V závere tretiny fauloval Mikúša po hre vysokou hokejkou Belov, ale Poprad z početnej výhody nič nevyťažil. Averin nepotešil svojho trénera ani v 51. minúte, kedy mal pred sebou iba prázdnu bránku, ale puk zblízka nepochopiteľne poslal iba nad. Hra mala ku koncu stretnutia viac spádu na oboch stranách, no v riadnom hracom čase sa už nič nestalo, a tak musela o osude dvoch bodov rozhodnúť časová nadstavba.

Hneď v úvode predĺženia poskytol Mezei príliš dôrazným vypichnutím puku presilovku pre Omsk, no ten šancu rozhodnúť nevyužil. Naopak, v dráme mohol Omsk inkasovať dvakrát, ale Mezei svoj nájazd nepremenil a Rämö sa vyznamenal aj pri skvelej individuálnej akcii Nagya, ktorý ale mohol voliť namiesto strely prihrávku. V nájazdovom rozstrele sa ani jeden z trojice hosťujúcich hokejistov nepresadil, a tak rozhodnutie priniesla jediná úspešná strela Frolova.