Marek Pindeš Basketbal

Žabky neuspeli v Nitre

Basketbal extraliga žien - skupina o 1. - 6. miesto - 27. kolo.

BK Inpek UKF Nitra – ŽBK Whirlpool Poprad 69:60 (16:11, 21:18, 13:12, 19:19) Najviac bodov: Guzmanová 24, Borovičková 12, Babariková 10 – Brackettová 15, Oravcová 12, Kováčová 10 TH: 11/9 – 19/11, trojky: 6 – 1, fauly: 19 – 13, rozhodovali: Ženiš a Hančík, 150 divákov

Basketbalistky BK Inpek UKF Nitra hostili v 27. kole v Mestskej športovej hale súperky z Popradu. Za mierne favoritky v tomto stretnutí boli považované hosťujúce hráčky, no domáce basketbalistky pristúpili k svojim povinnostiam zodpovedne od úvodu stretnutia a prvú štvrtinu vyhrali o 5 bodov 16:11. V druhej perióde si Nitrianky vedenie držali a do prestávky išli s náskokom ôsmich bodov, stav na ukazovateli skóre bol 37:29. Po zmene strán sa bola hra vyrovnaná, no Popradčankám absolútne nešla streľba. Domáce zverenkyne trénera Pospíšila sa naopak presadzovali z pod košových priestorov, vďaka čomu vyhrali tretiu časť hry 13:12. V poslednej desaťminútovke si domáce vysokoškoláčky svoje vedenie nenechali vziať z rúk a vďaka vynikajúcemu kolektívnemu výkonu zdolali Popradčanky 69:60.