Monika Vengrínová Hokej

Zaslúžená výhra Popradčanov v Martine: O výsledku rozhodla až tretia tretina

Súboj siedmeho tímu tabuľky so štvrtým priniesol v úvodnom dejstve zaujímavý hokej. Skóre otvorili domáci Martinčania, Boltun však už o 4 minúty neskôr vyrovnal. Na začiatku druhej tretiny boli lepší Kamzíci, druhá časť zápasu však skončila bez gólu. O víťazstve Popradu rozhodla až tretia tretina.

Ilustračný obrázok k článku Zaslúžená výhra Popradčanov v Martine: O výsledku rozhodla až tretia tretina

Prvý ohrozil domáceho Čecha v 1. minúte Suchý, ale o dve minúty neskôr sa už tešili domáci. Svoboda sa presadil individuálne, obkorčuľoval bránku hostí a otvoril skóre. V 5. minúte vyskúšali pozornosť martinského brankára Kroták a Hvila. Následne vyrovnal Boltun, keď po obkorčuľovaní domácej bránky zasunul puk za Čecha. V ďalších minútach bol v permanencii Kostúr, ktorý si postupne poradil so strelami Zuckera, Fujeríka, Galamboša i Važana. V 17. minúte zahrozil zasa pred Čechom Paločko. V závere prvej časti podržal Martin Čech, keď zneškodnil nájazd Sýkoru.

Na začiatku druhého dejstva boli lepší Podtatranci a Čech bol v ohni striel. V 24. minúte sa pekne uvoľnil Štrauch, domáci gólman bol na mieste. V polovici zápasu sa zasa dvakrát vyznamenal Kostúr po pokusoch Podzinša a Fujeríka. Na druhej strane v 34. minúte Čech podržal domácich po strele Boltuna. O minútu neskôr Važan z dobrej pozície netrafil. Domáci potom premrhali 40-sekundovú presilovku o dvoch hráčov.

Hostia čakali aj v úvode tretej tretiny na chybu domácich. Tá prišla v 43. minúte a Rapáč poslal Poprad do vedenia – 2:1. O 63 sekúnd neskôr sa presadil aj nestarnúci Kroták, keď napodobnil prvý gól Boltuna. Po obkorčuľovaní bránky strelil tretí gól a bolo prakticky rozhodnuté. Markovičov samostatný nájazd v 53. minúte zneškodnil výborný Kostúr a skúsení hostia si v ďalšom priebehu už dvojgólový náskok ustrážili. Napriek snahe domácich zaslúžene zvíťazili.

MHC Mountfield Martin – HK Poprad 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Góly: 3. Svoboda (Podzinš, Zucker) – 7. Boltun (Brejčák, Rapáč), 43. Rapáč (Boltun, Hvila), 44. Kroták (Paločko, Makovský).
Rozhodovali: Jonák – M. Orolin, J. Tvrdoň,
vylúčení: 3:4,
presilovky a oslabenia: 0:0,
2700 divákov

HK Poprad: Kostúr – Suchý, Kurali, Fabian, Makovský, Kasík, Brejčák, Malina, Dinda – Sýkora, Paukovček, Bartečko – Paločko, Takáč, Kroták – Hvila, Boltun, Rapáč – Matis, Mlynčár, Štrauch

MHC Mountfield Martin: Čech – Ďatelinka, Dlouhý, Smrek, Dvořák, Kolba, Rusina, Lojek, Brcko – Markovič, Galamboš, Važan – Zucker, Svoboda, Podzinš – Themár, Dírer, Jokeľ – T. Török, Fujerík, Pokrivčák