Hokej

Bola to preňho priorita, Poprad bude opäť silnejší: Pod Tatry sa vracia známa tvár

Počas 11 sezón v slovenskej súťaži nazbieral postupne vo všetkých dresoch 227 bodov za 83 gólov a 144 asistencií, na ktoré potreboval odohrať 502 duelov.

Ilustračný obrázok k článku Bola to preňho priorita, Poprad bude opäť silnejší: Pod Tatry sa vracia známa tvár
Zdroj: TASR/Oliver Ondráš

Hokejový útočník Lukáš Paukovček sa vracia do HK Poprad. Účastník extraligy o tom informoval na svojom webe. Tridsaťjedenročný center začne svoju šiestu sezónu v Poprade.

Viac správ z Popradu:

„Dá sa povedať, že Poprad je moja srdcovka, pretože sa tu vraciam po tretíkrát. Ale na druhej strane treba dodať, že je to aj preto, že je to klub na vysokej úrovni, je tu super zázemie a dva krásne štadióny. Pre mňa je to super miesto na hokej,“ povedal o svojom návrate pod Tatry.

Dohodli sa rýchlo

Po skončenej sezóne prišla od vedenia Popradu ponuka a dohoda sa zrodila rýchlo: „Po sezóne som dostal ponuku, aby som sa vrátil pod Tatry. Prostredie dôverne poznám, a preto som neváhal a bola to moja priorita. Rýchlo sme sa dohodli a som tu.“

Paukovček naposledy pôsobil v Poprade v sezóne 2019/20, keď odišiel v januári do Trenčína počas výmeny za Adama Lapšanského.

Ďalšie zaujímavosti zo siete Dnes24:

„Každý rok dá hráčovi niečo nové, každým rokom sa niečomu priučím a do Popradu sa vraciam o dve sezóny skúsenejší. Verím, že nová sezóna bude lepšia po tímovej a aj individuálnej stránke. Poprad má vždy vysoké ambície, verím, že vytvoríme dobrú partiu, kabína bude mať charakter a zabojuje o tie najvyššie priečky,“ dodal.

Má 227 bodov

Lukáš Paukovček strávil celú kariéru na Slovensku.

Počas 11 sezón v slovenskej najvyššej súťaži nazbieral postupne v dresoch Liptovského Mikuláša, Popradu, Nitry, Trenčína a Banskej Bystrice 227 bodov za 83 gólov a 144 asistencií, na ktoré potreboval odohrať 502 duelov.

Tri sezóny odohral aj za materský Liptovský Mikuláš, keď pôsobil v druhej najvyššej slovenskej súťaži.

ilustračné foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM