Martin Sýkora Samospráva Samospráva

Bude lávka cez štvorprúdovku realitou? Radnica o tom uvažuje

V Poprade nad cestou do Rožňavy by mala vyrásť lávka pre chodcov. Aspoň si to želá vedenie magistrátu, ktoré súčasné riešenie považuje za nedostatočné.

Ilustračný obrázok k článku Bude lávka cez štvorprúdovku realitou? Radnica o tom uvažuje
Zdroj: Dnes24.sk

V podtatranskej metropole v Poprade sa uvažuje o vybudovaní lávky pre chodcov a cyklistov ponad hlavnú cestu, ktorá smeruje do Rožňavy. Lávka by spojila nákupné centrá a zvýšila by sa tým aj bezpečnosť samotných chodcov.

Spoločný projekt mesta a podnikateľov

„Rieši sa vysporiadanie majetkov a možnosti prístupov. Verím, že v rozpočte na budúci rok budeme vedieť stanoviť predbežnú hodnotu zákazky, aby sme vedeli súťažiť a jej výstavbu dokázali zrealizovať,“ vysvetlil popradský primátor. Podľa jeho slov ide o spoločný projekt mesta a podnikateľských subjektov a mesto zatiaľ nestojí nič. Samospráva sa finančne zapojí až pri samotnej realizácii výstavby.

PREČÍTAJTE SI AJ: Radnice chce kúpiť budovu, ktorá rozdelila zastupiteľstvo: Poslancom chýba jasný zámer

Súčasné riešenie nestačí

Vybudovaním lávky by sa podľa radnice zvýšila bezpečnosť chodcov, pretože niektorí z nich prebiehajú cez hlavnú cestu na miestach, kde sa nenachádza priechod pre chodcov. Pre niektorých obyvateľov mesta je ťažké absolvovať cestu po schodoch s prevýšením. Jej výstavbou by sa mala skrátiť vzdialenosť medzi obchodnými centrami na Dlhých honoch a nákupným objektom a budúcim administratívno-obchodným centrom na Moysezovej ulici.

PREČÍTAJTE SI AJ: Masívnejšia výstavba rodinných domov v Poprade: Radnica chce vysporiadať pozemky

„Chceme urobiť niečo zmysluplné pre ľudí z hľadiska presunu a bezpečnosti,“ dodal Švagerko.

V materiáloch mesta sa uvádza, že lávku bude tvoriť drevená nosná konštrukcia s oceľovými priečnikmi a bude zavesená na poloblúkovej konštrukcii, ktorá by mala symbolicky vytvárať bránu do mesta. Stavba bude umiestnená na mestských pozemkoch. Súčasťou by mal byť aj chodník pri obchodných centrách na Dlhých honoch, osvetlenie lávky, chodníka a priechodu pre chodcov na parkovisku jedného z centier.

Foto: Ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM