Správy

Často sami upozornia dospelých: Policajti v Tatrách preveria správanie žiakov v premávke

Z dlhoročnej skúsenosti s touto aktivitou sú mestskí policajti presvedčení, že deti sú aj v dopravnej výchove „pozorným svedomím“ dospelých.

Ilustračný obrázok k článku Často sami upozornia dospelých: Policajti v Tatrách preveria správanie žiakov v premávke
Zdroj: Dnes24.sk

Pripravenosť žiakov prvého stupňa základných škôl vo Vysokých Tatrách na situácie v cestnej premávke preveria aj tento rok príslušníci tamojšej mestskej polície (MsP).

Ďalšie zaujímavosti zo siete Dnes24:

Modelové dopravné situácie na vlastnom mobilnom dopravnom ihrisku s vlastnými kolobežkami a bicyklami aktuálne, od pondelka do stredy 16. – 18. 5., pripravili pre žiakov z Vyšných Hágov, Dolného Smokovca a Tatranskej Lomnice.

Preveria správanie

„Hliadkujeme pri ceste do a zo školy, preto z pozorovania správania sa detí im v modelovej situácii na križovatke dopravného ihriska vieme navodiť situácie, ktoré preveria správnosť ich správania sa ako reálnych účastníkov cestnej premávky,“ ozrejmil zástupca náčelníka MsP Vysoké Tatry Jozef Štefaňák s tým, že zážitkové hodiny dopravnej výchovy realizujú mestskí policajti pravidelne pred letnými prázdninami.

Viac správ z Popradu:

Z dlhoročnej skúsenosti s touto aktivitou sú mestskí policajti presvedčení, že deti sú aj v dopravnej výchove „pozorným svedomím“ dospelých.

Iniciatíva detí

„Často práve vnímavé deti iniciujú aj u rodičov zapnutie bezpečnostných pásov v aute či nasadenie ochrannej prilby pri bicyklovaní,“ podotkol Štefaňák.

Podľa preventistov MsP Vysoké Tatry veková skupina detí od šesť až desať rokov na bicykloch či kolobežkách nielen relaxuje, ale sa i dopravuje do školy.

ilustračné foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM