Komunálne voľby

Chcú zastaviť pokles počtu obyvateľov: Tím Poprad 22 vytvoril koalíciu s SaS, KDH a STANK

Pokles chcú zastaviť podporou vytvárania pracovných miest s vysokou pridanou hodnotou, predovšetkým v oblasti informačných technológií.

Ilustračný obrázok k článku Chcú zastaviť pokles počtu obyvateľov: Tím Poprad 22 vytvoril koalíciu s SaS, KDH a STANK
Zdroj: Dnes24.sk

Poslanecký klub Tím Poprad 22 vytvoril pred jesennými komunálnymi voľbami koalíciu so SaS, KDH a stranou Starostovia a nezávislí kandidáti (STANK). Informoval o tom jeden z mestských poslancov Jozef Košický.

Ďalšie zaujímavosti zo siete Dnes24:

Spoločného kandidáta na primátora zatiaľ politickí partneri verejnosti nepredstavili. Rokovania o spolupráci iniciovali práve poslanci, ktorí sú v súčasnosti členmi Mestského zastupiteľstva v Poprade.

Ponúkajú odborníkov

„Profesionalita a odbornosť musia byť základným predpokladom riadenia mesta. Voličom ponúkame skutočných odborníkov s praxou a praktickými skúsenosťami,“ vyhlásil okresný predseda SaS Slavomír Božoň.

Poslanec Igor Wzoš dodal, že Poprad by sa mal vrátiť späť do 21. storočia, byť moderným, zeleným a prosperujúcim mestom. Nová koalícia má podľa neho spoločnú víziu, jasný cieľ a je jednotná.

Viac správ z Popradu:

Samosprávy čaká podľa Miriam Kuzárovej z KDH náročné obdobie. Mestá však majú silné kompetencie, ktoré treba správne uchopiť. Snahou celej koalície je zastaviť pokles počtu obyvateľov Popradu, a to podporou vytvárania pracovných miest s vysokou pridanou hodnotou, predovšetkým v oblasti informačných technológií.

Aby neopúšťali mesto

„Aby si mladí ľudia našli uplatnenie doma a nemuseli opúšťať naše mesto. Rovnako budeme dôrazne podporovať inteligentnú politiku nájomného bývania nastavenú pre potreby začínajúcich a mladých rodín, čo, ako sa potvrdilo v iných európskych regiónoch, pomáha naštartovať ekonomiku mesta a výrazne prispieva k zlepšeniu populačného trendu,“ doplnila Kuzárová.

ilustračné foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM