Rôzne

Ďalšie práce v popradskej nemocnici: Začala obnova geriatrie za vyše 5 miliónov eur

Budova geriatrie, je medzi Popradčanmi v minulosti známa ako infekčný, dnes skôr geriatrický pavilón.

Ilustračný obrázok k článku Ďalšie práce v popradskej nemocnici: Začala obnova geriatrie za vyše 5 miliónov eur
Zdroj: Nemocnica Poprad

Nemocnica Poprad v týchto dňoch začala s rekonštrukciou geriatrického pavilónu. Hovorkyňa nemocnice Sylvia Galajda informovala, že práce za vyše 5,2 milióna eur úzko súvisia s prestavbou hlavného monobloku nemocnice.

Oba projekty sú financované z prostriedkov Plánu obnovy a odolnosti SR. Začiatkom apríla odovzdalo vedenie nemocnice stavenisko zhotoviteľovi, ktorým je spoločnosť Chemkostav.

Nezodpovedá potrebám

„Budova geriatrie, medzi Popradčanmi v minulosti známa ako infekčný, dnes skôr geriatrický pavilón, je tak ako ostatné budovy nemocnice v technickom stave, ktorý nezodpovedá plnohodnotne potrebám pre poskytovanie zdravotnej starostlivosti v 21. storočí,“ zdôvodnila hovorkyňa.

Aktuálne je v budove na treťom poschodí umiestnené geriatrické oddelenie a v prízemnej časti budovy zase pracovisko magnetickej rezonancie.

Zhotoviteľ stavby začal okamžite po odovzdaní stavby s rekonštrukciou druhého poschodia, na ktoré by sa malo v tomto týždni presťahovať neurologické oddelenie z hlavnej budovy.

Poskytovateľ zdravotnej starostlivosti týmto spôsobom uvoľní v hlavnej budove ďalšie poschodie pre potreby komplexnej rekonštrukcie.

Vyšší komfort pre pacientov

Obnova sa zatiaľ nedotkne geriatrického oddelenia, ktoré bude poskytovať služby pacientom v plnom rozsahu naďalej na treťom poschodí geriatrického pavilónu.

„Rekonštrukcia sa dotkne vonkajších aj vnútorných priestorov, dôjde k výmene nábytku a zdravotníckej techniky. Jej cieľom nie je len modernizácia, ale najmä zvýšenie komfortu pre pacientov a personál a vytvorenie priestoru pre poskytovanie zdravotnej starostlivosti na úrovni 21. storočia,“ zdôraznil generálny riaditeľ popradskej nemocnice Stanislav Kandrik.

Celý projekt by mal byť zrealizovaný v najbližších dvoch rokoch.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM