Monika Vengrínová Samospráva

Danko odovzdal funkciu novej hlave mesta: Po boku Švagerka uvidíme dvoch viceprimátorov

Nový primátor Jozef Švagerko i poslanci Mestského zastupiteľstva (MsZ) zložili slávnostný sľub. Švagerko tak vo funkcii po dvanástich rokoch strieda Antona Danka. Do zastupiteľstva si zasadne jedenásť staronových poslancov a osem nových tvárí.

Ilustračný obrázok k článku Danko odovzdal funkciu novej hlave mesta: Po boku Švagerka uvidíme dvoch viceprimátorov
Foto: Radoslav Dudáš / Zdroj: Dnes24.sk

„Najskôr sa chcem porozprávať s vedúcimi odborov na Mestskom úrade a nakoľko sa blíži koniec roka, chcem vedieť o ďalších plánoch do budúcnosti,“ priblížil svoje prvé kroky v úrade Švagerko. Predpokladá, že spolupráca s novozloženým MsZ bude dobrá. Okrem viacerých poslancov, ktorí svoj post zastávali aj v uplynulom volebnom období, sa v popradskom zastupiteľstve objaví aj niekoľko nových tvárí. Náhradníčkou za Švagerka, ktorý získal najviac hlasov aj pri voľbe poslancov, by mala byť nezávislá Anna Ondrušeková. Tá zloží poslanecký sľub na budúcotýždňovom riadnom zasadnutí zastupiteľstva.

Nový primátor chce pokračovať v zaužívaných tradíciách a po jeho boku budú dvaja viceprimátori. Ich mená zverejní taktiež na budúcotýždňovom zastupiteľstve. „Je to zaväzujúci pocit stať sa primátorom,“ konštatoval Švagerko, ktorý po 12 rokoch strieda na poste Antona Danka. V komunálnych voľbách 15. novembra ho porazil o približne 2000 hlasov. Švagerko vo svojom slávnostnom príhovore zdôraznil, že chce nadviazať na všetko dobré, čo sa doteraz v Poprade udialo. Zároveň sa teraz už bývalému primátorovi poďakoval za prácu, ktorú za uplynulé obdobie vykonal pre mesto.

„Mesto Poprad nie je a nemôže byť ostrovom samým pre seba. Je prirodzeným lídrom regiónu. To však neznamená, že na okolie sa má pozerať zhora. Poprad vďačí za svoj rozvoj z minulosti aj okolitým obciam a mestám. Preto je prirodzené, že by mal regiónu aj niečo vrátiť. Z tohto pohľadu vnímam ostatné mestá a obce ako partnerov, s ktorými môžem posunúť mesto Poprad i jeho susedov ďalej,“ dodal Švagerko s vierou, že po štyroch rokoch si bude môcť každý Popradčan povedať, že je na svoje mesto hrdý.

Slávnostné MsZ v Poprade
1
Galéria
Slávnostný sľub v MsZ Poprad
40
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie