FK Poprad na víťaznej vlne: Tesné víťazstvo s poslednou Lokomotívou

Popradskí futbalisti po delostreleckom gólovom kolotoči proti Lipanom privítali na domácom trávniku Lokomotívu Košice, ktorá bez pary stále stojí na poslednom mieste.

Martin Sýkora

Po demolácii Lipian (7:0) chceli Popradčania pokračovať v nastúpenom trende aj v sobotu (26.8.) doma v NTC proti poslednej Lokomotíve Košice. Prvý polčas vyzeral tak, ako si podtatranskí diváci určite prajú vidieť FK Poprad. Akcia za akciu, prevaha v strede poľa a viacero pekných individuálnych momentov, ktoré potešili oko náročného fanúšika.

V 19. minúte po rohovom kope presvedčil Šesták všetkých pochybovačov, že mu to nejde. Práve naopak. Nielen popradský kanonier hýril aktivitou. Aký to rozdiel v porovnaní so zbabranými zápasmi doma s Prešovom a v Skalici. „Každý si vstúpil do svedomia, každý sa na svojom poste snaží urobiť maximum. Nejde to tak, že sa budeme spoliehať na dvoch alebo troch hráčov a ostatní budeme hrať „alibi“. Verím, že aj personálnymi zmenami, ktoré nastali v kádri, že niektorí hráči skončili a niektorí z béčka dostali šancu, si chlapci dali v hlave dokopy prečo tu chodíme a prečo trénujeme. Myslím si, že veľmi dobrý výkon aj s Lipanmi aj dnes s Lokomotívou, hoci dnes s takým kostrbatým výsledkom,“ vysvetlil Stanislav Šesták, ktorý po polčasovej prestávke úspešným pokutovým kopom zvýšil na 2:0.

„Začali sme zle. Či už zápas doma s Prešovom alebo v Skalici sme veľmi pokazili. Naštartovali sme sa doma s Lipanmi a myslím si, že teraz sa už na to dá pozerať,“ povedal Adrián Knurovský, ktorý vytlačil z brány Maleca a svoje miesto si zatiaľ úspešné drží.

FK Poprad v druhom polčase po strelení druhého gólu akoby začal hrať na výsledok, čo Košičan Jano využil v 83. minúte a znížili na rozdiel gólu. Lokomotíva, ktorá nemala čo stratiť, bojovala aspoň o bod. Popradčania nakoniec dotiahli duel do úspešného konca. „Dnes to tak dopadlo, že nakoniec sme sa posledných päť minút strachovali o výsledok. Pritom v prvom polčase sme úplne dominovali, mali dosť vyložených gólových šanci a Lokomotívu sme ani do jednej nepustili, ale taký je futbal, taká je psychika. Sme vďační za víťazstvo a za šesť bodov z ostatných dvoch zápasov,“ hodnotil Šesták, ktorého spoluhráči nepomohli Knurovskému k druhému čistému kontu. „Základ je, že sme vyhrali a tri body ostali doma. Škoda toho záveru, posledných 30 minút sme hrali zle,“ dodal popradský brankár, ktorý si z inkasovaného gólu ťažkú hlavu nerobil.

FK Poprad – FC Lokomotíva Košice 2:1 (1:0)
Góly: 19. a 53. Šesták (druhý z 11 m) – 83. Jano. Rozhodoval: Očenáš, ŽK: Streňo, Holiš – Ilinjo, Karaš, 1021 divákov.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: poprad.dnes24.sk