Rôzne

Je to PRVÝKRÁT od jeho vzniku: Prebiehajú Dni TANAP-u, nazrie sa aj do sveta zvierat

So strážcom prírody návštevníci nazrú i do sveta zvierat prostredníctvom záberov z fotopascí.

Ilustračný obrázok k článku Je to PRVÝKRÁT od jeho vzniku: Prebiehajú Dni TANAP-u, nazrie sa aj do sveta zvierat
Zdroj: TASR/Adriána Hudecová

Pestrosť územia Tatranského národného parku (TANAP) a činnosť jeho zamestnancov predstavia od štvrtka do soboty 4. mája počas Dní TANAP-u.

Budú sa konať vo viacerých lokalitách. Informovali o tom zo Správy TANAP.

Prvá časť podujatia je venovaná školskej mládeži. Na žiakov oravských škôl v závere prvého májového pracovného týždňa čaká osem zastavení, v rámci ktorých sa počas dvoch dní dozvedia viac o prírode a jej ochrane.

Výročie založenia

„Prostredníctvom Dní TANAP-u sa vynasnažíme o dve veci – poukázať na vzácnosti prírody najstaršieho národného parku na Slovensku a predstaviť činnosť našej organizácie. Navyše, TANAP si tento rok pripomína 75. výročie založenia, čo je výborný impulz pre niečo takéto,“ vysvetlil Igor Stavný z oddelenia environmentálnej výchovy Správy TANAP.

Spoločne so strážcom prírody nazrú i do sveta zvierat prostredníctvom záberov z fotopascí. Vstup je voľný

Program na sobotu

V sobotu pokračuje podujatie v oblasti Vysokých Tatier a Liptova. Tu sa formou vychádzok so sprievodcom účastníci dozvedia viac priamo od odborných pracovníkov.

V ponuke budú viac i menej známe miesta a pracoviská, ako napríklad Expozícia tatranskej prírody, Stredisko starostlivosti o genofond rýb či Stredisko starostlivosti o genofond drevín. Všetky miesta budú účastníci spoznávať aj s výkladom o okolitej prírode. Miesto na vychádzku je potrebné si vopred rezervovať. Dni TANAP-u sa konajú po prvýkrát od jeho vzniku.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM