Kamzíci začali sériu veľmi zle: Nitra im nastrieľala sedem gólov

Vo štvrtkovom prvom zápase štvrťfinále play off deklasovali hokejisti HK Nitra na domácom ľade HK Poprad 7:0 a ujali sa vedenia v sérii 1:0.

Ilustračný obrázok k článku Kamzíci začali sériu veľmi zle: Nitra im nastrieľala sedem gólov
47

Prvý zápas štvrťfinálovej série medzi Nitrou a Popradom začali oba tímy aktívne, ale prví pohrozili Nitrania. Od zadného plexiskla sa odrazil puk k Ručkayovi, ktorý možno aj sám zostal prekvapený a puk nedokázal dopraviť za Fokina. Popradčania ohrozili vážnejšie domácu bránu až v 13. minúte, keď strieľal Hvila, ale iba do Hartzella. Na úvodný presný zásah čakali diváci do 19. minúty, v ktorej prepálil všetko čo stálo v ceste Milam. Pár sekúnd pred koncom prvej tretiny mohol ešte zvýšiť Krištof, ale Fokin si s jeho pokusom poradil.

Šancu na zníženie mal v 25. minúte Mlynarovič, ale puk po prihrávke Svitanu netrafil ideálne. Na opačnej strane dostal prihrávku do priestoru Mezei a jeho strela švihom skončila za Fokinom – 2:0. Nitrania hrali aj naďalej aktívne a výsledkom toho bol aj tretí gól v popradskej bránke. Na 3:0 zvýšil Macík strelou pomedzi nohy Fokina, ktorého zároveň vyhnal z bránky a na jeho miesto prišiel Šúrek. Ani tento ťah však „corgoňov“ nezastavil. V 35. minúte strieľal Versteeg a po jeho strele ešte prišiel teč Štefanku, ktorý znamenal štvrtý gól v popradskej bránke. V 38. minúte hodil Ordzovenský dobrý puk do jazdy Blackwaterovi, ktorý ešte našiel Milama a rozhodená popradská defenzíva znovu kapitulovala – 5:0.

Do tretej tretiny nastupovali hráči už do rozhodnutého zápasu. Nitrania boli aj naďalej pri chuti. V 45. minúte prekvapil v oslabení Paukovček pomerne ľahkou strelou Šúreka a bolo 6:0. Domáci si výsledok kontrolovali a Poprad púšťali do minima šancí. Nitra arénou sa valili päť minút pred koncom oslavné mexické vlny. V 57. minúte dostali domáci výhodu presilovej hry o dvoch hráčov, ktorú využil Blackwater – 7:0. Minútu pred koncom mal veľkú príležitosť Mlynarovič, ale strelu popradského útočníka zlikvidoval domáci gólman Hartzell, ktorý mohol oslavovať zaslúžené čisté konto.

Andrej Kmeč, tréner Nitry: „V prvom rade sme veľmi radi, že sme ten prvý zápas zvládli, ale to ešte nič neznamená. Opakujem, je to prvý zápas. Čo sa týka zápasu, možno sme ešte mohli byť na začiatku viac agresívnejší, viac ísť do súpera. Súper tiež bol na začiatku sústredený, ale v tej druhej tretine sme to zlomili a myslím si, že bolo rozhodnuté o výsledku. Nedostali sme gól, takže super, ale iba do polnoci a zajtra je nový deň.“

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „Po výsledku 7:0 je aj ťažko niečo hodnotiť. Nechýbalo nám odhodlanie ísť do toho zápasu a nechýbala ani bojovnosť, ale myslím si, že rozhodlo majstrovstvo hráčov. Nitrania dokázali hlavne v druhej tretine z ôsmich striel streliť štyri góly a to rozhodlo o výsledku. Takisto si myslím, že v tej útočnej fáze mali viac z hry a to vyplýva z toho, že to majstrovstvo tých hráčov je na trochu inej úrovni. Prehrávame 1:0, chystáme sa na zajtrajší zápas a pokúsime sa zase od začiatku hrať bojovný hokej. Gratulujem súperovi k prvej výhre a ide sa ďalej.“

HK Nitra – HK Poprad 7:0 (1:0, 4:0, 2:0)
Góly: 19. Milam (Cope, Slovák), 25. Mezei (Kutálek, Krištof), 29. Macík (Tvrdoň, Meland), 34. Štefanka (Versteeg, Meland), 38. Milam (Blackwater, Ordzovenský), 45. Paukovček (Bajtek), 56. Blackwater (Slovák, Milam). Rozhodovali: Baluška, Lokšík – Junek, Šefčík, vylúčení: 4:8 na 2 min, navyše: Ježek (Poprad) na 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, 2778 divákov
/stav série: 1:0/

HK Nitra: Hartzell – Milam, Ordzovenský, Rais, Mezei, Meland, Versteeg, Pupák, Korím – Cope, Slovák, Blackwater – H. Ručkay, Krištof, Kutálek – Macík, Šille, Tvrdoň – Štefanka, Paukovček, Bajtek

HK Poprad: Fokin (29. Šúrek) – Guliaev, Fabian, Suchý, Dinda, Ježek, Ibragimov, Pokovič, Davydov – Lichanec, Zagrapan, Hvila – Kroták, Troliga, Matúš Paločko – Matej Paločko, Murček, Bondra – Štrauch, Mlynarovič, Svitana