Správy

Koronavírus: Popradská radnica opáskuje ihriská, INFO o rozvoze stravy pre seniorov

V Poprade sa uskutočnilo už druhé zasadnutie krízového štábu. Prečítajte si nové obmedzenia a opatrenia

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus: Popradská radnica opáskuje ihriská, INFO o rozvoze stravy pre seniorov
31
Galéria
Zdroj: TASR

Mestský úrad bude naďalej pracovať pre verejnosť v obmedzenom režime. Pre verejnosť budú v čase od 8.00 hod. do 11.00 hod. k dispozícií pracoviská Podateľňa a Matrika.

MsÚ v obmedzenom režime

Mestská polícia bude podľa popradskej pracovať v štandardnom režime a dohliadať na dodržiavanie zákazov vydaných vládou SR.. Ostatné pracoviská budú fungovať s vylúčením priameho kontaktu s verejnosťou.

Mesto Poprad žiada občanov, aby do spomínaných pracovísk MsÚ prichádzali iba v nevyhnutných prípadoch a za podmienky, že sú úplne zdraví a nepociťujú žiadne príznaky ochorenia. V prípade potreby služieb môžu občania úrad kontaktovať telefonicky alebo elektronicky prostredníctvom e-mailových adries a telefónnych čísel uvedených.

Detské ihriská s páskou a nielen to

Mesto Poprad vydalo nasledujúce opatrenia:

  • Detské ihriská budú opáskované. Mesto chce týmto spôsobom zabrániť združovaniu sa ľudí na týchto miestach. Dôvodom na takýto krok je aj hygiena. Krízový štáb preto vyzýva v občanov, aby sa zdržali až do dovolania využívaniu detských ihrísk.
  • Primátor mesta nariadil riaditeľom škôl, aby si zabezpečili uzatvorenia športovísk v ich pôsobnosti, nakoľko dochádza k ich využívaniu verejnosťou.
  • Zberné dvory budú pre verejnosť do odvolania zatvorené.
  • Mestská hromadná doprava bude premávať každý deň ako cez víkend. Ak musíte cestovať MHD, vstupujte do vozidiel len s ochranou tváre. Odporúčame použiť aj rukavice.

Dôležité pre seniorov!

Naďalej pre seniorov mesta Poprad, ktorí si sami alebo s pomocou iných nedokážu zabezpečiť stravovanie a sú odkázaní na dovoz stravy a doposiaľ sa stravovali v Jedálni na Komenského ulici a v Jedálni na Baníckej ulici trvá možnosť zabezpečenia stravovania dovozom stravy z CSS Poprad, príp. SČK v Poprade – kontakt CSS Komenského ul. tel. č. 0910 890 508, 0910 890 933,“ informuje popradská radnica na oficiálnom webe.

Ďalej sa tam uvádza, že seniorov, ktorí doposiaľ nevyužívali žiadne stravovanie a ocitli sa v situácii, že sú odkázaní na pomoc vo forme dovozu obedov, môžu kontaktovať telefonicky MsÚ, odbor sociálny na tel. č.: 0910 890 263, 0904 205 205

Primátor Popradčanom

Primátor mesta Anton Danko žiada všetkých obyvateľov mesta Poprad, aby pristupovali k všetkým nariadeniam zodpovedne, aby sa vo veľkých počtoch nezhromažďovali na verejných priestranstvách, či na prechádzkach v prírode.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM