Šport

Menšie strediská na Spiši plánujú spustiť lyžovačku cez Vianoce: Treba počítať s kontrolami

Od piatka (10.12.) sa budú môcť na základe rozhodnutia vlády otvoriť lyžiarske strediská v režime OP. Menšie areály na Spiši plánujú spustiť prevádzku v okolí Vianoc.

Ilustračný obrázok k článku Menšie strediská na Spiši plánujú spustiť lyžovačku cez Vianoce: Treba počítať s kontrolami
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Nedávno sme spustili zasnežovanie dvoch menších zjazdoviek, ak sa veľmi nezmení počasie, tak tie by sme chceli otvoriť už na budúci víkend. Veľký vlek až po Vianociach,“ priblížil situáciu v stredisku Vernár – Studničky šéf strediska Radoslav Žembra.

Vernár – Studničky

Ubezpečil, že všetkým lyžiarom, ktorí si v stredisku zakúpia lístok, skontrolujú COVID pass. „Nemôžeme si dovoliť riskovať pokutu. Problém však vidíme v tom, že nemáme turnikety, ktoré snímajú tváre, takže môžeme predať lístok človeku s platným covid passom, ale čo s ním spraví na parkovisku, to už sledovať nevieme. Bude to teda náročnejšie, ale urobíme všetko, čo je v našich silách,“ skonštatoval Žemba.

Lopušná dolina

Konateľ lyžiarskeho strediska Lopušná dolina František Jurčo uviedol, že majú v pláne spustiť prevádzku cez Vianoce. „Zatiaľ po častiach zasnežujeme stredisko. Dúfame, že sa nič dovtedy nezmení, lebo každý deň je to trochu ináč, hádam to už nepokazia. Ak by nám počasie pomohlo, tak možno otvoríme aj skôr,“ dodal Jurčo.

Snowpark Lučivná

Podobné plány majú aj v neďalekom stredisku Snowpark Lučivná. Podľa jeho riaditeľa Miroslava Šukolu sú v procese zasnežovania, ráta, že víkend pred Vianocami by mohli spustiť vleky.

Vyšné Ružbachy

Vo Vyšných Ružbachoch sú na prevádzku pripravení, majú už aj dostatok umelého snehu. „Ak nepríde nejaké rapídne oteplenie, tak na budúci víkend by sme chceli otvoriť. Pripravené budú tri zo štyroch našich zjazdoviek,“ uviedol vedúci strediska František Babiar s tým, že na prevádzku za prísnych podmienok sú pripravení.

Lyžiari podľa neho musia rátať s kontrolami. „Kto sa nebude chcieť preukázať, toho nepustíme, ľudia mali na výber, mali s tým rátať, takže nie je o čom,“ zdôraznil.

Mlynky – Biele vody

Zasnežujú aj v lyžiarskom stredisku Mlynky – Biele vody v Slovenskom raji, jeho šéf Peter Poliak však nepredpokladá, že spustia skôr ako cez sviatky. „Vždy sme otvárali v takomto období a inak to nebude ani teraz. Pripravenú budeme mať jednu zjazdovku,“ uviedol.

Gugeľ

Neďaleké stredisko Gugeľ chce do budúceho víkendu pripraviť dve z troch zjazdoviek. „Situácia s pandémiou je stále neistá, takže tretí vlek zatiaľ zasnežovať nebudeme, uvidíme, čo bude, či nás znova nezatvoria,“ dodáva prevádzkovateľ Rastislav Mašlonka.

Foto: Ilustračné

Témy, ktoré hýbu Slovenskom:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM