Krimi

Muža (47) z okresu Poprad prichytili priamo na ulici: Obvinenie súvisí s drogami!

Muž z nášho okresu má problém. Bratislavskí policajti ho s kumpánom pristihli na Wolkrovej ulici pri predaji. Hrozí mu väzenie.

Ilustračný obrázok k článku Muža (47) z okresu Poprad prichytili priamo na ulici: Obvinenie súvisí s drogami!
Zdroj: KR PZ v Trenčíne

Bratislavskí policajti obvinili dvoch mužov zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Mužov zadržali na Wolkrovej ulici v Bratislave pri predaji podozrivého materiálu. Medzi nimi bol aj muž z okresu Poprad. Informovala o tom bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

Zo zaisteného materiálu by podľa policajtov bolo možné pripraviť takmer 300 jednotlivých dávok drogy metamfetamínu.

Obvinený je 47-ročný muž z okresu Poprad a 42-ročný Bratislavčan. „Vyšetrovateľ Policajného zboru zároveň spracoval pre prokurátora podnet k návrhu na vzatie obvinených do vyšetrovacej väzby, s ktorým sa prokurátor a už aj sudca stotožnili,“ doplnili policajti.

Hovorkyňa tiež priblížila, že Bratislavčan sa mal tejto činnosti venovať minimálne od konca minulého roka, pričom zadovážený metamfetamín mal následne predávať viacerým osobám na rôznych miestach v Bratislave. „Navyše bol v minulosti za drogovú trestnú činnosť uznaný vinným v Rakúsku,“ skonštatovala.

Bratislavčanovi hrozí podľa Mihalíkovej trest odňatia slobody vo výške desiatich až 15 rokov a mužovi z okresu Poprad vo výške troch až desiatich rokov.

Foto: Ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie