Samospráva

Na Bajkalskej sa začalo s výstavbou viacpodlažného parkoviska: Kedy ho plánujú dokončiť?

Poprad dlhodobo rieši problém s parkovaním, predovšetkým v rámci sídlisk. Jedným z riešení je viacpodlažné parkovisko. Začalo sa výstavbou.

Ilustračný obrázok k článku Na Bajkalskej sa začalo s výstavbou viacpodlažného parkoviska: Kedy ho plánujú dokončiť?
7
Galéria

Mesto Poprad začalo v utorok 6. apríla s výstavbou nového viacpodlažného parkoviska. Informovalo o tom vedenie mesta.

Za kvalitou a kapacitou

Nové parkovisko vyrastie na Bajkalskej ulici, presnejšie na ploche toho súčasného. To donedávna ponúkalo maximálne 60 parkovacích miest. Nové viacpodlažné parkovisko bude mať  ešte jedno poschodie. Počet parkovacích miest na prízemí vzrastie na 62, z toho 5 miest bude vyhradených pre osoby s telesným postihnutím. Rovnako pribudnú aj 2 miesta s nabíjacími stanoviskami pre elektromobily. Na podlaží bude 47 parkovacích mi­est.

Spolu sa vytvorí 109 parkovacích miest, čo je o 49 miest naviac oproti pôvodnému počtu.

Podlažie bude prístupné dvoma oceľovými schodiskami a nájazdovou rampou pre automobily, ktorá plynulo prechádza do príjazdovej komunikácie, vyúsťujúcej na Bajkalskú ulicu. Pôvodné vjazdy/výjazdy z prízemia ostávajú zachované. Celé parkovisko bude osvetlené. Zvýši sa rovnako aj komfort parkovania na existujúcom parkovisku, ktoré bude prekryté novou nadstavbou. "Nové podlažie nebude prestrešené. V rámci stavby bude zrealizovaný presun pieskoviska, jeho výmena za nové a výsadzba nových stromov,“ uviedla vedúca odboru výstavby MsÚ Poprad Kristína Horáková.

Náklady na realizáciu stavby, na Bajkalskej ulici, vo vnútrobloku medzi bytovými domami Antimón a Argón, predstavujú podľa zmluvy o dielo, vyše 767 000 EUR s DPH.

Splnené sľuby

O problematike parkovacích miest viedlo mesto dlhé debaty. Sám primátor ju spomínal ešte v predvolenej kampani: "Táto výstavba bola jeden z mojich hlavných volebných sľubov a ďalší v poradí, ktorý s radosťou plním. Taktiež som osobne prisľúbil, že bude realizovaná len v prípade, že dotknutí obyvatelia vyjadria väčšinový súhlas. Hlasovanie prebiehalo v okolitých bytových domoch. Zo 417 bytov za hlasovalo 306, čo predstavuje 73,38%,“ povedal primátor Anton Danko.

Predpokladané ukončenie výstavby je naplánované na začiatok septembra, tohto roka.

Začiatok výstavby parkoviska na Bajkalskej v Poprade
7
Galéria

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM