Martin Sýkora Od Vás

V Poprade sa s mládežou pracuje na plné obrátky. Úspechy sa dostavia. Mladšie minižiačky s bronzovými medailami z MSR U-11.

Ilustračný obrázok k článku Na východe republiky sa Podtatrancom vždy darilo: Popradské minibasketbalistky si z Košíc priviezli bronz

Uplynulý víkend sa Mladšie minižiačky BAM Poprad pod taktovkou trénerského dua Nadežda Harabinová – Andrea Kuklová zúčastnili záverečného turnaja Majstrovstiev Slovenska v Košiciach, kde o titul zabojovalo šesť najlepších tímov z celého Slovenska. V konkurencii domáceho CBK Košice, Young Angeles 2005 Košice, MBK Ružomberok, AŠ BK Slávia Trnava a BKM Čajočky Piešťany obsadili krásne 3.miesto.

Po úvodnej vysokej prehre s budúcim majstrom Slovenska CBK Košice (67:21), sa naše dievčatá zmobilizovali a bojovnými výkonmi postupne zdolali YA 2005 KE (31:29), AŠK BK Slávia Trnava (51:47) a MBK Ružomberok (62:21). Týmto ráznym víťazným maršom si dievčatá v sobotu večer ešte vybojovali teoretickú šancu zabojovať aj o titul majstra Slovenska. Museli však čakať na výsledok posledného sobotňajšieho zápasu medzi domácim CBK KE a BKM PN.

Domáce Košice po výsledku 100:20 nedali Piešťanským Čajočkám šancu a tak naše nádeje nastupovali v nedeľu predpoludním na priamy súboj o 2. miesto práve proti Piešťanským Čajočkám. Piešťanky zvládli lepšie úvod zápasu, keď po polčase vyhrávali nad našimi dievčatami 29:12. Veľkou bojovnosťou sa dievčatá v druhom polčase ešte snažili o zvrat, ale náskok, ktorý si Piešťanky vybudovali v prvom polčase sa im už zlikvidovať nepodarilo. Po prehre 29:42 sa tak sa naše nádeje tešili ,,len,, zo svojho prvého veľké bronzového kovu.

Sumár výsledkov:

Piatok
CBK Košice – BAM Poprad 67:21 (23:1, 17:2, 18:7, 9:11)
YA 2005 Košice – BAM Poprad 29:31 (4:9, 7:6, 3:13, 15:3)

Sobota
BAM Poprad – AŠK BK Slávia Trnava 51:47 (12:8, 9:16, 6:13, 24:10)
MBK Ružomberok – BAM Poprad 21:62 (5:6, 11:20, 4:16, 1:20)

Nedeľa
BAM Poprad – BKM ČAJOČKY Piešťany 29:42 (6:16, 6:13, 7:6, 10:7)