Peter Handzuš Hokej Hokej

Naši hokejisti sa predviedli. Zápas proti Trenčínu zvládli na jednotku

Kamzíci sa v zápase proti Trenčínu dokázali preniesť cez problémy v klube. Výkonom potešili svojich fanúšikov, pre ktorých vezú domov cenné tri body.

Ilustračný obrázok k článku Naši hokejisti sa predviedli. Zápas proti Trenčínu zvládli na jednotku

Popradčania ešte ráno ani poriadne nevedeli, či do Trenčína vycestujú a zápas sa pre nich začal vyvíjať zle. Na striedačke zabudnutý Gašparovič dokorčuľoval prudkú strelu Drgoňa a do odkrytej časti brány otvoril skóre už v prvej minúte. Aktivita Trenčína pokračovala aj naďalej, ale v následnej presilovej hre sa im ďalší úspech pridať nepodarilo. Naopak, navrátilec z trestnej lavice Dinda mohol vyrovnať, no v poslednej chvíli ho zastavila obrana. Sám pred Svobodom sa nepresadil Šišovský. V 12. min sa presilovková strela Holendu odrazila od žŕdky, čo si však hlavní rozhodcovia pre istotu overili u videorozhodcu. Kamzíkom sa v 14. min podarilo vyrovnať po dlhšom obliehaní Cháberovej brány strelil svoj prvý seniorský gól Achs, keď zadovkou dostal do siete odrazený puk. V závere tretiny sa hostia dokonca dostali do vedenia, keď po forhendovej kľučke poza gólmanov betón zasunul puk do siete Bajaruns – 1:2.

Nedôraz v zadných radoch Dukly zužitkoval v 23. min Štrauch, keď sa pretlačil cez brániacich hráčov a strelou ponad lapačku upravil na 1:3. O päť minút strelil kontaktný gól Vozdecký, keď si spracoval nahodený puk a rýchlou kľučkou zmiatol Svobodu 2:3. V 29. min sa Dukle núkala ideálna šanca na vyrovnanie. Dvojminútové oslabenie však Popradčania prežili bez ujmy. Aktivita bola v tých chvíľach na domácich hokejkách, no ku gólu neviedla.

Začiatok poslednej tretiny patril kamzíkom. Tí prvú presilovú hru využiť nedokázali, no druhú v 43. min už áno. Suchého nahadzovaný puk pred bránkou dokázal šikovne tečovať Paukovček a ten sa zatrepotal v sieti – 2:4. Hra sa následne odvíjala v strednom pásme. Popradčania sa snažili v prvom rade poctivo brániť vlastnú modrú čiaru a vychádzať do nebezpečných kontier. Paradoxne mali viac z hry ako domáci kolektív a niekoľkokrát pred Cháberom „horel ľad“. V záverečných minútach si kamzíci postrážili dvojgólové vedenie a pripravili Trenčínu iba druhú prehru v riadnom hracom čase na domácom ľade.

Marcel Hanzal, asistent trénera Trenčína: „Do 15 minúty sme mali viac z hry. Naši hráči potom však akoby odišli. Nemôžem pochváliť nikoho. Poslednú tretinu sme si nedokázali prihrať na dva metre a to je zlé. Súper vyhral zaslúžene, bol lepší. Nie som spokojný s výkonom niektorých hráčov. Uvidíme, čo sa bude diať…“

Pavel Paukovček, tréner Popradu: „Chlapcom by som sa chcel poďakovať, že po starostiach, ktoré máme, pristúpili k zápasu zodpovedne. Každý bojoval na hraniciach svojich možností. Podržal nás aj brankár. Ešte raz by som do kabíny odkázal veľké vďaka.“

HK Dukla Trenčín – HK Poprad Poprad 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Góly: 1. Gašparovič (Drgoň, Nemec), 28. Vozdecký – 14. Achs (Malina, Štrauch), 19. Bajaruns (Fabian), 23. Štrauch (Kasík, B. Rapáč), 43. Paukovček (Suchý, Bartečko).
Rozhodovali: Mrkva, Úlehla (obaja ČR) – Junek, Šefčík, vylúčení: 4:6, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1562 divákov

HK Dukla Trenčín: Chábera – Holenda, Pavlikovský, Rehák, Drgoň, Ryzák, Nechala, D. Trška – Hlinka, R. Dlouhý, Hudec – Vozdecký, Nemec, L. Novák – Melichárek, Petrovický, Gašparovič – Koyš, Švec, Šišovský – Zaremba

HK Poprad: R. Svoboda – Dinda, Suchý, Fabián, Briják, Kasík, Malina, Gaborčík, D.Šterbák – Števuliak, Heizer, Bartečko – Paločko, Bajaruns, Kroták – B. Rapáč, L. Paukovček, Štrauch – Achs, O. Rusnák, Toma

Mohlo by vás zaujímať aj: Správna rada HK Poprad rokovala o situácii v klube. Rozhodla aj o pozastavení funkcie výkonnému riaditeľovi