Správy

Druhá vlna pandémie ochorenia COVID-19? Nemocnica Poprad sa takto pripravuje

Popradská nemocnica verí, že na druhú vlnu pandémie nového koronavírusu je dostatočne pripravená.

Ilustračný obrázok k článku Druhá vlna pandémie ochorenia COVID-19? Nemocnica Poprad sa takto pripravuje
Foto: Radoslav Dudáš

Uviedla to hovorkyňa nemocnice Sylvia Galajda. Ako ďalej informovala, nemocnica zakúpila trojmesačnú zásobu osobných ochranných pracovných pomôcok, zároveň navýšila stavy pľúcnych ventilátorov a podľa akčného plánu obstaráva aj ďalšie prístroje a pomôcky, ktoré sú potrebné pre zvládnutie druhej vlny.

Hovorkyňa priblížila, že nové vedenie nemocnice začalo po prevzatí funkcie tvoriť novú stratégiu riešenia pacientov suspektných z infekcie COVID-19 pre druhú vlnu. „Zaktualizovaný bol pandemický plán, bol prijatý akčný plán opatrení a zmenený spôsob triáže, urgentného ošetrenia a hospitalizácie suspektných pacientov a to v samostatnom pavilóne nemocnice, aby sa zabránilo infekcii pacientov v monobloku. Nemocnica taktiež naďalej postupuje v zmysle nariadení Pandemickej komisie SR,“ ozrejmila Galajda.

V popradskej nemocnici podľa nej platí až do odvolania zákaz návštev, no pokiaľ je to nutné, príbuzní môžu veci pre pacienta odovzdať personálu. Stále platí používanie osobných ochranných pracovných prostriedkov, zvýšená dezinfekcia rúk, povrchov, priestorov a povinnosť triáže v ambulanciách. „Návštevníkov nemocnice prosíme o používanie ochrannej masky a dezinfekciu rúk hlavne po otváraní dverí prostriedkami umiestnenými v ich blízkosti,“ zdôraznila hovorkyňa.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM