Martin Sýkora Basketbal

Poprad doma porazil bratislavský Slovan: Tímový výkon, potenciál Grigerovej

V 7. kole najvyššej slovenskej ženskej basketbalovej súťaže bojoval Poprad na domácej palubovke s bratislavským Slovanom. Povinnosť velila vyhrať!

Ilustračný obrázok k článku Poprad doma porazil bratislavský Slovan: Tímový výkon, potenciál Grigerovej
97
Galéria
Foto: Peter Handzuš

Domáce basketbalistky nastúpili v zostave už aj s uzdravenou Dominikou Rusiňákovou a novým prírastkom na lavičke – Slovinkou Tejou Goršič. Vyrovnaný úvod ešte nehovoril o tom, že by sa Poprad mohol poľahky dostať k víťazstvu. Zlom prišiel až v druhej štvrtine a v polčasovej prestávke Slovan strácal na BAM už 11 bodov. „Na začiatku to bolo veľmi vyrovnané a museli sme sa oťukať. Som rada, že sa konečne začína prejavovať to, čo robíme na tréningoch. Dievčatá sa lepšie vidia, lepšie riešia situácie a začíname hrať rýchlo a agresívne,“ hodnotila trénerka BAM Poprad Tatiana Gallová. Tretia štvrtina už bola plne v réžii Popradu. Strelecky a bodovo sa presadila Michaela Grigerová, po ktorej trojkách náskok BAM postupne rástol. „Mali sme aj zdravotné problémy – naša kľúčová hráčka bola zranená. Dievčatá sa na ňu spoliehajú. Teší ma, že dnes Miša Grigerová ukázala, čo je v nej,“ dodala popradská trénerka.

„Tak ako trénujeme, tak to aj hráme,“ vystihol situáciu na palubovke tréner bratislavského Slovana Danilo Rakočević.

Trénerovi z hlavného mesta nebolo po prehratom zápase veľmi do reči. „Ako tréner to nemôžem veľmi hodnotiť, keďže na tréningu nemáme všetky hráčky. Môžem to hodnotiť ako basketbalový fanúšik Slovanu. A ako fanúšik Slovana so sklamaný,“ vysvetlil. Poprad sa v závere dostal do pohodlného 20-bodového trháku a tak zaznamenal povinné víťazstvo. „Som rada, že hrali všetky dievčatá a všetky aj bodovali, čo je pre nás nesmierne dôležité. Sme mladý tím a chceme hrať tímovo, takže som spokojná,“ uzavrela Gallová.

BAM Poprad – BK Slovan Bratislava 77:58 (37:28)
Grigerová 15, Tetemondová 11, Havranová 10 – Vaigl 14, Zárevúcka 10, Talajková 7

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: poprad.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM