Monika Vengrínová Rôzne

Poprad sa chce pustiť do výstavby obytného súboru: Pozrite, aké byty má mesto v pláne...

V Poprade je niekoľko stoviek nájomných bytov, mesto chce ale ich počet zvýšiť a v lokalite, v ktorej sa v minulosti plánovala výstavba obytného súboru Nový Poprad, chce vystavať ďalšie.

Ilustračný obrázok k článku Poprad sa chce pustiť do výstavby obytného súboru: Pozrite, aké byty má mesto v pláne...
Foto: Monika Vengrínová / Zdroj: Dnes24.sk

Ešte minulé vedenie mesta plánovalo výstavbu obytného súboru Nový Poprad, začalo sa s kopaním základov, avšak bytové domy, v ktorých mali byť nájomné byty, dodnes nestoja. To by sa malo zmeniť. „Už máme lokalitu, v ktorej boli vykopané základy a to je priestor, kde by sme chceli pokračovať. Momentálne hľadáme možnosť a spôsob, ako by sme to dokázali zrealizovať,“ uviedol primátor mesta Poprad Jozef Švagerko, ktorý už v tejto súvislosti navštívil i Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.

V Poprade sa aktuálne nachádza 419 nájomných bytov a to v mestskej časti Matejovce, na sídliskách Juh a Západ a v širšom centre mesta na Levočskej ulici. Miestom nového bytového komplexu by malo byť sídlisko Juh IV., kde by malo vzniknúť približne päťdesiat ďalších nájomných bytov, a to vďaka príspevku zo Štátneho fondu rozvoja bývania.

Ide o nenávratný finančný príspevok, ako i pôžičku dohodnutú, podľa primátora, za veľmi výhodných podmienok. „Chceme ísť do tohto projektu, pretože chceme v meste udržať mladé rodiny. Chceme, aby tie byty boli dostupné pre ne a pre mladých ako bývanie na začiatok. Takže to má zmysel,“ objasnil primátor.

Okrem bytových domov s nájomnými bytmi by v tejto lokalite mali stáť i rodinné domy, a to v smere na Spišskú Teplicu. Toto územie je, podľa slov Švagerka, pripravené, len je potrebné dotiahnuť detaily. Dokonca sa tu uvažuje i o zachytávaní dažďových vôd, čo by toto územie ešte spríjemnilo.

Mesto tak chce s výstavbou nájomných bytov začať čo najskôr. „Uvedomujem si, že keď neurobíme a nepripravíme projekty na budúci rok, do konca volebného obdobia ich už nestihneme zrealizovať. Toto obdobie je preto kľúčové na prípravu rozpočtu,“ dodal Švagerko.

Môže vás zaujímať:

Priemyselný park v Matejovciach plánujú rozšíriť: Mesto prezradilo, že sa pracuje na príchode nových investorov!

Vznikne v našom meste až 200 pracovných miest? O Poprad sa zaujíma špičková IT firma!

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie