Peter Handzuš Hokej Šport

Poprad vykročil správnou nohou. Po rozpačitom úvode výhra nad maďarským DVTK

Vo štvrtok odohrali hokejisti HK Poprad úvodný zápas 71. ročníka Tatranského pohára proti tímu DVTK Jegesmedvék.

Ilustračný obrázok k článku Poprad vykročil správnou nohou. Po rozpačitom úvode výhra nad maďarským DVTK
17

Rozbeh zápasu bol z obidvoch strán slabý a hokej divakov na štadióne nemal čím nadchnúť. Góly prišli v druhej tretine, keď sa najskôr v 35. minúte presadil Abdul a o dve minúty zvyšoval na 2:0 Svitana. Maďarský tím sa v závere snažil o skorigovanie výsledku. Domáci gólmal Gračnar kapituloval až v 54. minúte, keď v presilovke znížil na 1:2 Kulmala. Tlak hostí ale zastavil útočný faul v 58. minúte. 19. sekúnd pred záverečnou sirénou zvýšil na konečných 3:1 Bondra. V nájazdoch získal pomocný bod tím Jegesmedvék.

Vyjadrenie novej posily kamzíkov Lukáša Kozáka a trénera HK Poprad Romana Stantiena nájdete vo videu.

HK Poprad – DVTK Jegesmedvék 3:1
Góly: Abdul, Svitana, Bondra – Kulmala

HK Poprad: Gračnar, Fabian, Kozák, Karlsson, Petran, Salija, Erving, Ťavoda, Svitana, Mlynarovič, Václav, Bondra, Zagrapan, Abdul, Paločko, Heizer, Takáč, Macík, Paukovček, Koyš, Martančík

DVTK Miškolc: Duschek, Crawford, Kiss, Rusk, Milam, Slovák, Szirányi, Loiseau, Kulmala, Miskolczi, Somogyi, Galanisz, Magosi, Ritó, Hajós, Vincze, Pance, Lada, Vojtkó