Martin Sýkora Samospráva

Predčasné užívanie: Most na Francisciho ulici v Poprade je v prevádzke

Most, ktorý vedie cez centrum Popradu, bol na dlhé týždne mimo prevádzky. Jeho rekonštrukcia sa pomaly skončila a motoristi ho už môžu využívať.

Ilustračný obrázok k článku Predčasné užívanie: Most na Francisciho ulici v Poprade je v prevádzke
3
Galéria

V pondelok (27.8.) bol po rekonštrukcii odovzdaný do predčasného užívania most na Francisciho ulici v Poprade. Rekonštrukciu mosta si vyžiadal jeho technický stav.

Veľa práce za málo dní

Po schválení investičnej akcie MsZ mesta Poprad začala samotná rekonštrukcia v polovici mája 2018. Cestná premávka bola spočiatku pri čiastočnej uzávierke riadená prenosným zvislým dopravným značením, od 27.júna pokračovali práce pri úplnej uzávere komunikácie v tomto úseku. „Vyrobili sa nové prechodové dosky, ktoré pôvodná konštrukcia vôbec nemala – vrátane záverných múrikov. Na mostovke sa urobila nová spriahnutá železobetónová doska, na ktorej ukotvenie sa vyvŕtalo takmer 450 metrov dier. Chodník na moste sa rozšíril na 3 metre, urobilo sa nové zábradlie, opravili sme rímsy v dĺžke 60 metrov. Do železobetónovej rímsy, ktorá je súčasťou chodníka, sa zároveň uložilo 6 chráničiek pre možnosť uloženia ďalších inžinierskych sietí. Súčasťou prác bola aj prekládka plynového potrubia,“ informoval Andrej Dujava zo spoločnosti zhotoviteľom diela.

Zdroj: Mesto Poprad

Práce ešte neskončili

Do začiatku školského roka budú dokončené priechody pre chodcov, najneskôr do dvoch týždňov podhľady pod mostným objektom zo sanačnej malty a plastové zvody na odvodnenie izolácie. S prácami na rekonštrukcii mosta sa začalo 16.mája 2018, doba výstavby je 120 dní od odovzdania staveniska. Cena diela predstavuje sumu 195 256,65 eur.

Zdroj: Poprad24/Mesto Poprad

Rýchle správy

Najčítanejšie