Monika Gécziová Kultúra

Prehľad víkendových akcií: Kam za športom, kultúrou a zábavou v Poprade a okolí?

Máte už program na víkend? Ak stále neviete, kam vyraziť, pozrite si prehľad akcií, ktoré sa počas voľných dní budú konať v našom meste i v jeho okolí.

Ilustračný obrázok k článku Prehľad víkendových akcií: Kam za športom, kultúrou a zábavou v Poprade a okolí?
Foto: Peter Handzuš / Zdroj: Dnes24.sk

Festival študentského remesla

7. júna od 9:00 – nádvorie Kežmarského hradu, Kežmarok
Ukážky vzniku tradičných remesiel a cechov, ktoré budú predvádzať študenti pôvodnými technikami a v dobových kostýmoch. Tešiť sa môžete na cechovačku tovarišov, šesť remeselných súťaží zameraných na prepojenie histórie a súčasnosti. Na hradnom nádvorí a v jeho okolí budú pripravené remeselné dielne. Pripravený bude bohatý sprievodný program ako strašidelný dom, ochutnávka uhorských jedál, cigánsky tábor, pastierska a rybárska osada, Tatári, Slovania, stredovekí vojaci. Pre deti sú pripravené historické hry a súťaže, maľovanie na tvár, medovníkový domček či vojenský tábor pre malých vojakov, streľbu z luku, vodníka v rybárskej osade, zvieratká v košiari, koníky, šermiarov, aj detský vojenský tábor, súťažné pílenie dreva…

Mesto plné detí

7. júna od 9:00 – Radničné námestie, Spišská Nová Ves
Tešiť sa môžete na množstvo tvorivých dielní, súťaží, hudobných, tanečných i divadelných vystúpení, interaktívnych sprievodných programov. Zaujímavá bude i astro show v prenosnom planetáriu. Chýbať nebude chillout zóna Klubu mladých a prezentácia stredných škôl. Pripravená je aj tanečná súťaž, bábkové divadlá, hudba a tanec v podaní žiakov ZUŠ SNV, škola tanca s BDSKrew, či program detí z CVČ Adam. Najmenších poteší pásmo večerníčkov „Naše Babulkovo“ a tých väčších tanečné spracovanie muzikálu The Greatest Showman v podaní členov LaDanza SNV, divadelný svet „Naša trieda“ a koncert skupiny Smola a Hrušky. V rámci sprievodného programu zaujme interaktívne putovanie z rozprávky do rozprávky v parku i animácie ako maľovanie na tvár, farbenie vlasov, bublifukovanie či maskot Mickey.

Záverečná tanečná show 2019

7. júna o 16:00 a o 19:00 – Dom kultúry, Poprad
Tanečné štýly hip-hop, poppin, lockin, house dance, break dance a mnohé iné môžete vidieť a precítiť na streetovom večere v podaní tanečníkov TK FEARLESS z Popradu. Vstupné: 4,00 eur – dospelí, 2,50 eur – deti do 6 rokov.

20. Referee’s Cup Open – Igor Marton Memorial

7.-9. júna – Poráč park, Poráčska dolina
20. ročník turnaja vo volejbale, ktorého sa zúčastňujú volejbaloví rozhodcovia z celého Slovenska, ale aj zo zahraničia, svoju účasť už potvrdili kolegovia z Poľska a Ukrajiny, pozvanie majú aj kolegovia z ČR, Maďarska, Srbska a Rakúska. Ako hosť sa turnaja zúčastňuje aj družstvo trénerov.

Blší trh a zberateľská burza starožitností

8. júna o 8:00 – parkovisko pri Bile, Poprad
Príďte predať, kúpiť, vymeniť zberateľské zaujímavosti, kuriozity, ale aj predmety z domácnosti alebo sa iba stretnúť. Sprievodný program: výstava automobilových veteránov, možnosť posúdenia starožitnosti odborníkom, prezentácia psíkov, ktorí hľadajú domov.

Beh na Chatu pri Zelenom plese

8. júna od 8:00 – pri zastávke SAD, Kežmarská Biela voda
Beh na Chatu pri Zelenom plese k pamiatke Karla Jakeša I. predsedu Alkan klubu. Prezentácia prebehne od 8:00 do 9:50, hromadný štart pre všetky kategórie je naplánovaný na 10:30. Trať povedie od zastávky SAD na Bielej vode, odkiaľ sa pokračuje po žltej turistickej značke dolinou Bielej vody až ku chate pri Zelenom plese. Dĺžka trate je 7700 metrov v každej kategórií.

Stavanie mája

8. júna o 10:00 – Nám. sv. Egídia, Poprad
Folklórny sprievod mestom a predstavenie ľudovej tradície „Stavanie mája na Turíce“ v podaní DFS VENČEK, DFS LETNIČKA, DFS POPRADČAN a FS LOMNIČAN. Vstup voľný

Loyšské variácie

8. júna o 14:00 – Dom seniorov, Tatranská Štrba
Koncert študentov z Lotyšska, ktorí vo svojom programe predstavia svoje tradičné tance a piesne. Vstup voľný.

Popradský modelársky deň 2019

8. júna o 9:00 – Aréna, Poprad
V programe sa môžete tešiť na nočnú jazdu s hromadným predvedením modelov so svetlami, model parádu, tombolu, RC Truck škôlku, v ktorej budú mať deti možnosť jazdiť s modelmi nákladných áut, workshop pre deti i dospelých či ukážky veľkých tankov a áut pred arénou.

Ovenálie 2019

9. júna o 9:30 – amfiteáter Východná
XI. ročník Celoslovenských ovčiarskych slávností, v rámci ktorých sa môžete tešiť na folklórne vystúpenia, ukážky výroby syra, výroby bryndze, ukážky strihania oviec a spracovania vlny. Nebude chýbať ani súťaž o najlepší ovčí a kozí syr – o Majstra syrára či o najkrajšiu syrovú tortu. Uskutoční sa aj divácky veľmi atraktívny XI. ročník Majstrovstiev Slovenska v ťahaní syrovej nite a program obohatí aj súťaž vo varení gulášu z ovčieho mäsa. K dispozícii budú aj predajcovia remeselných výrobkov súvisiacich s chovom oviec a kôz. Ovčiarsky gazdovský dvor ponúkne návštevníkom výrobky z ovčieho mlieka a ich ochutnávku. Pripravená je i tombola, v ktorej hlavnou cenou je jahňacina na celý rok. Vystavené budú i dva najväčšie barany na Slovensku. . 

Kocúr v čizmách / Cililing Prešov

9. júna o 10:00 – Dom kultúry, Poprad
Kocúr v čižmách je známa a obľúbená rozprávočka podľa predlohy francúzskej ľudovej rozprávky. Stretneme v nej odvážneho mlynára, koktavého kráľa, hlúpeho vojaka, tajomného čarodejníka a prešibaného kocúrika. Vstupné: 1,50 eur.

Deň detí v Stredovekom tábore

9. jún od 14:30 – 16:00 – stredoveký vojenský tábor, Stará Ľubovňa
Popoludnie plné divadla, pesničiek a zábavy. V programe vystúpi Hoki-Poki s divadielkom Cesta za dúhou a divadlo Cililing s predstavením Pinokio. Deti čaká maľovanie na tvár, cukrová vata, trampolína, skákací hrad, jazda na koni, streľba z luku a kuše a tiež detský lanový park. Deti do 12 rokov vstup zdarma.

foto: ilustračné

Zdroj: poprad.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie