Monika Vengrínová Rôzne

Rebríček spokojnosti pacientov: Vieme, ako dopadli zdravotnícke zariadenia v okrese Poprad!

Všeobecná zdravotná poisťovňa zverejnila výsledky prieskumu hodnotenia poskytovateľov ústavnej zdravotnej starostlivosti. Čítajte, na ktorom mieste sa na základe spokojnosti pacientov umiestnili tí v okrese Poprad.

Ilustračný obrázok k článku Rebríček spokojnosti pacientov: Vieme, ako dopadli zdravotnícke zariadenia v okrese Poprad!
Zdroj: TASR

Prieskum spokojnosti poskytovateľov ústavnej zdravotnej starostlivosti samotným pacientom za rok 2014, ktorý zverejnila Všeobecná zdravotná poisťovňa na základe vyjadrenia spokojnosti pacientov, obsahuje hodnotenie 78 slovenských poskytovateľov ústavnej zdravotnej starostlivosti.

V rebríčku najlepšie obstáli Národný ústav srdcových a cievnych chorôb v Bratislave s indexom spokojnosti pacientov 86,99%, druhé miesto patri banskobystrickému Mammacentru sv. Agáty Procare s indexom spokojnosti 85,99% a na tretej priečke skončila Gynekologicko-pôrodnícka nemocnica v Bratislave a získala index spokojnosti 84,07%.

A ako sa darilo v tomto rebríčku zdravotníckym zariadeniam v našom okrese? Národný ústav tuberkulózy, pľúcnych chorôb a hrudníkovej chirurgie Vyšné Hágy sa umiestnil na siedmom mieste a index spokojnosti pacientov bol 82,60%. Nemocnica Poprad, a.s. skončila na 54.priečke s 59,09% indexom spokojnosti.

Na opačnom konci tabuľky sa ako 76. umiestnila Nemocnica s poliklinikou sv. Barbory Rožňava (index spokojnosti pacientov 49,24%), na 77. priečke Nemocnica s poliklinikou sv. Lukáša Galanta (index spokojnosti 48,25%) a posledné, 78. miesto, obsadila Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra so 48,07% indexom spokojnosti pacientov.

Môže vás zaujímať:

Popradský gynekológ nám to prezradil: Najčastejšie povery a fámy, s ktorými sa u žien stretávam!

Súťaž o najkrajšie mesto sa už skončila: Popradčania, aha ako to s nami napokon dopadlo!

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie